V současné době se náplň práce sekretáře klubu malinko změnila. „Z každodenních činností odpadla plně sportovní složka. Snažím se své kategorii připravovat různé výzvy v programu XPS, plus se snažíme vzájemně zapojit do klubových výzev. Oproti tomu je čas naopak na věci, které v sezoně nebyly na prvním místě a nyní jsou. Jedná se především o klubové materiály, které jsou i v rámci programu podpory Českého florbalu vyžadovány, ale zároveň my sami je chceme mít plně funkční a využívané,“ sdělil v rozhovoru pro klubový web Václav Rejna.

Klub dodělal vizi FBCKH2025 s výhledem a cíli, standardy a postupy klubu v základních otázkách jeho fungování. „Bez ohledu na původní naplánování se snažíme plně využít pauzu k tvorbě dokumentace nebo i dlouhodobějších cílů, které je nyní možné splnit a vytvořit si tak prostor pro následné soustředění se na sportovní cíle po obnově sportovní činnosti,“ doplnil Rejna.

Klub se snaží o zapojení svých členů i v této době. „Od listopadu připravujeme jednotlivé sportovní výzvy, do kterých se mohou zapojit všichni bez rozdílu. Zároveň jsme připravili i pár výzev pro širokou veřejnost, například Flórkvíz, který zavedl přihlášené na místa v Kutné Hoře a jejím okolí, kde odpovídali na jednoduché otázky v návaznosti na náš klub, až se dobrali výsledné tajenky. Další právě probíhající a vypsanou výzvou je Oběhni ČR, kde společně sbíráme naběhané kilometry rovnající se ekvivalentu státní hranice ČR tam a zpět,“ prozradil sekretář klubu.

Kromě funkce ve vedení klubu je Václav Rejna i kapitánem divizního A týmu. V kondici se podle svých slov udržuje: „Kvůli nucené pauze bylo náhle více času na cestování po republice, výlety po přírodě a zvelebení chaty, kde je nutná pravidelná údržba, která mě baví a člověk si odpočine od celodenního koukání do počítače. Kondičně si vždy na měsíc vyberu nějakou výzvu a tu se snažím plnit. Zapojil jsem se i do některých klubových výzev a jinak klasická rivalita s bráchou, takže se vzájemně obohacujeme o různá posilovací videa a jedeme proti sobě. Samozřejmě běhání a kolo, když ještě šlo.“

Florbal ale Rejnovi samozřejmě chybí. Ten ničím nenahradí. „Na florbale mi chybí to odreagování, pinknutí si pro radost a srandu a pro ten samotný krásný sport,“ usmíval se mladý florbalista a dodal: „Vždycky jsem florbal bral jako formu odpočinku, i když tělo přišlo znaveno. Chybí mi i možnost trénování dorostu, případně skills tréninků, protože to mě také naplňuje a baví, když mohu klukům předat své zkušenosti, oni si z toho něco odnesou a za nějaký čas se to u nich projeví. To je pro mě největší odměna.“