V sobotu na hřišti Sokola Kbely rozhodla tragická druhá čtvrtina, Sokolové ji prohráli 15:27. Další průběh utkání by vyrovnaný, ale vždy, když se hráči Sokola dokázali dotáhnout na rozdíl šesti či osmi bodů, došlo ke zbytečné ztrátě v útoku, nedůslednosti v obraně a skóre opět narostlo ve prospěch soupeře.

Nedělní utkání začal Sokol opět velice vlažně v obraně, což znamenalo náskok v poločase pro Brandýs o šestnáct bodů. Opět zbytečné ztráty v útoku, nižší střelecká úspěšnost a ke všemu se ještě projevilo zranění rozehrávače Jana Málka ze sobotního utkání. Tyto okolnosti znamenaly porážku i přes to, že Sokol vyhrál druhý poločas 44:38. Smutný fakt je, že dva hráči soupeře nadělili sokolům téměř padesát bodů!

„Příčinou je především je špatná obrana, ve které máme velká okna,“ řekl po víkendových zápasech trenér Kutné Hory Petr Kratochvíl. „Dostáváme hodně bodů a nestačíme střílet koše. Základ je obrana. Když ubráníme útok soupeře, tak si můžeme dovolit nedat, ale pokud dá soupeř koš, pak se musíme trefit i my,“ zdůraznil trenér. Jeho tým má však letos vždy procento střelby o něco horší, než soupeř.

Podle Kratochvíla hra zase moc špatná nebyla: „V neděli jsme tři čtvrtiny tahali za kratší konec, ale naše hra nebyla hrozná. Nakonec jsme poslední čtvrtinu vyhráli o čtyři body. Nestihli jsme soupeře dohnat.“ Do sezony nevstoupili Kutnohorští dobře. Ze šesti zápasů jich pět prohráli. „Loni jsme začali dobře, letos špatně. Musíme se dát dohromady. Myslím si, že jde o jeden dobrý a povedený zápas. Pak se vše zlepší. Nyní hrajeme dvakrát doma. Věřím, že nepříznivou sérii zlomíme,“ dodal Kratochvíl.

Kbely – Kutná Hora 94:79 (19:20,46:35,68:57)
Body Kutné Hory: Kocourek 17, Prušinovský 17 (1), Málek 14, Haviar 14 (4), Němeček 11 (1), Matějka 4, Kratochvíl D. 2
Brandýs n. L. - Kutná Hora 84:74 (28:20,46:30,66:54)
Body Kutné Hory: Němeček 31 (6), Kocourek 17, Říhovský 14, Prušinovský 6, Málek 4, Matějka 2.