Tehdy, v roce 2018, středočeští účastníci své výkony pozlatili rovněž dvanáctkrát, nicméně v barvě stříbra i bronzu vybojovali shodně vždy o jednu medaili méně než letos. A tentokrát to vlastně mohlo být v celkovém hodnocení ještě usměvavější. Vždyť co chybělo k dosažení třetího místa? Pouhých sedm bodů!

O letošní medaile pro střední Čechy se – vedle hodnocení kolektivů – podělilo 14 mladých sportovců; šest dívek a osm chlapců. Nejúspěšnější byla rychlobruslařka Natálie Brichová, jíž to cinklo čtyřikrát: vybojovala dvě zlata a dvě stříbra. A hned šest závodníků, jedna dívka a pět chlapců, získalo po dvou medailích.

Jednoznačně nejúspěšnějším sportem se pro Středočechy stalo rychlobruslení s 11 medailemi; následovaly běžecké disciplíny (4), snowboarding (3) – a po dvou medailích přinesly boje v akrobatickém lyžování, biatlonistů, krasobruslařů i šachistů.

Výprava hájící na Karlovarsku středočeské barvy měla celkem 135 účastníků: 101 borců, reprezentujících kraj v individuálních i kolektivních sportech, doprovázelo 25 trenérů, šest servismanů a tři vedoucí výpravy.

Nasazení všech ocenila v pátek hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, jež při nedělním zahájení společně s radním Martinem Draxlerem (oba ANO) zajela krajany povzbudit přímo do Karlových Varů. Už tehdy konstatovala, že blyštivé placky na krku jsou fajn, ale nikoli tím nejzásadnějším.

V podobném duchu nyní hodnotí i úspěšné boje středočeských sportovních nadějí. „Gratuluji všem, kteří dosáhli na nejvyšší příčky – a pomohli tak k celkovému výbornému výsledku Středočeského kraje. A zároveň děkuji všem našim mladým sportovcům za vzornou reprezentaci,“ připomněla. Jedním dechem však na jejich adresu doplnila: „Opět připomínám, že medaile nejsou to nejdůležitější. Podstatné je, že mají sport jako koníček, který je baví a rozvíjí.“

close Středočeská výprava před Karlovarskou arénou. info Zdroj: KÚ Středočeského kraje zoom_in

Medailové úspěchy středočeských sportovců
* Zlato:
- rychlobruslení
- běžecké disciplíny
- biatlon
- snowboarding
- šachy
* Stříbro:
- rychlobruslení
- krasobruslení
- snowboarding
- šachy
* Bronz:
- krasobruslení
- akrobatické lyžování
- snowboarding
- rychlobruslení
- skikros