Ve 13 hodin odstartovala elitní vlna mužů s Michalem Pavlíkem a Tomášem Tvrdíkem. Tvrdík chtěl bojovat o vítězství, jenže na třetím kilometru z celkových sedmi spadl z kladiny. „Udělal jsem školáckou chybu, která mě na krátkém Sprintu stála boj o čelo závodu,“ prohlásil kutnohorský svalovec, který dokončil závod na 6. místě.

Dvě minuty za ním doběhl do cíle Pavlík. S jedenáctým místem byl spokojený. „První letní závod se mi povedl, jak jsem si představoval. Dal jsem do něj všechno úsilí, užil si ho, a ještě jsem nemusel dělat trestné angličáky, i když oštěp jsem trefil hodně nízko,“ smál se osmadvacetiletý kutnohorský spartan.

Právě oštěp připravil o závěrečný souboj o elitní zlato Martinu Fabiánovou. Pokud by ho trefila, vybíhala by bok po boku do závěrečných metrů s Kolíňačkou Kristýnou Hůrkovou, která rovněž na oštěpu dělala angličáky. „Poprvé jsem na našich středoevropských závodech hodila oštěp správně, ale z balíku slámy mi nakonec vypadl. Byla to smůla,“ popsala rozhodující moment Fabiánová. Po odskákání třiceti angličáků si pak užila sólu jízdu do cíle: „Z druhého místa jsem nadšená. Je vidět, že jsem z Karvinska, protože bytomské těžební prostředí mi sedlo parádně.“


Kutnohoráci v Bytomi
Tomáš Tvrdík – 6. místo elita muži (35:58)
Michal Pavlík – 11. místo elita muži (38:00)
Martina Fabiánová – 2. místo elita ženy (46:58)
Michal Kudláček – 19. místo Age Group 30-39 (50:06)
Adam Chochola – 11. místo Age Group 40-49 (51:27)
Matěj Veselý – 52. místo elita muži (1:00:19)
Jan Listopad – 26. místo Age Group 40-49 (1:04:19)