V nejstarší kategorii – starších žáků ročníku 1994 se setkalo 22 celků, které byli rozděleny do čtyř skupin a do dalších bojů postupovali pouze první dva celky z každé skupiny. KTCM Vysočina 94 posílili i Zručáci Matěj Vrzáček a Lukáš Lefner a oba se dokázali prosadit do základní sestavy družstva. V nesmírně vyrovnané skupině kluci nešťastně prohráli se srbským Pančevem 16:18, porazili slovenskou Povážskou Bystricu 18:14 i polské Kielce 18:17, aby nakonec v rozhodujícím souboji o postup mezi nejlepších osm týmů smolně podlehli dalšímu polskému celku Tarnów 14:15. Porážka kluky mrzela o to více, že k postupu do čtvrtfinále jim stačila remíza a KTCM Vysočina ještě dvě minuty před koncem vedla o branku. Bohužel polský tým závěr utkání zvládl lépe. V posledním utkání o 9. místo kluci zabojovali a porazili srbský Kragujevac 15:14. Hráči Jiskry Zruč n. S. pomohli svému týmu i střelecky, když Matěj Vrzáček vstřelil 10 branek a Lukáš Lefner měl 9 úspěšných zásahů.

V kategorii starších žáků ročníku 1995 se střetlo 14 týmů a KTCM Vysočina podalo mimořádný výkon. Kluci se dokázali probojovat až do semifinále, ale na medaile nakonec nedosáhli. V posledních dvou utkáních nestačili na srbský Arandjelovac (výběr Bělehradu) a slovinské Laško. Obsadili tak neoblíbené avšak velmi cenné 4. místo. Navíc se Robert Novotný z celku Vysočiny stal nejlepším střelcem kategorie „95“. Házenkáři Jiskry Zruč n. S. na tomto turnaji v této kategorii zastoupení v týmu KCTM Vysočina neměli.

Do kategorie mladších žáků nasadili trenéři KTCM Vysočina dva týmy, do kterých si vybrali hned čtyři hráče Jiskry Zruč n. S. V této soutěži se střetlo také 22 týmů a hrálo se stejným způsobem jako nejstarší kategorie. V A týmu KTCM Vysočina nastupovali hned tři zručští hráči: Jirka Dolejší, Martin Toman a Mikuláš Černý. A vedli si skutečně skvěle. Ve skupině nezaváhali a postupně porazili slovenskou Bratislavu 14:10, polské Kielce 24:15, slovenský Prešov B 29:2, srbský Arandjelovac 15:12 a rumunskou Baiu Mare 19:5. Postoupili tak z 1. místa ve skupině mezi nejlepší osmičku týmů kategorie mladších žáků. Los čtvrtfinále byl však pro KTCM Vysočina velice krutý, neboť jim za soupeře přiřkl favorita celého zápolení a pozdějšího vítěze turnaje celek Karviné (jediný další tým z ČR). Kluci bojovali statečně, ale na soupeře se kterým se střetávají poměrně často jednoduše nestačili. Za porážku 13:9 se nemusí stydět, ale kluci si z tohoto velkého mezinárodního turnaje chtěli odvézt medaile a proto vyřazení z turnaje někteří i obrečeli.

Trenér Vysočiny Pavel Hladík jen smutně konstatoval: „Jedeme do Prešova 550 kilometrů, aby nás vyřadil jediný český protivník v turnaji – tým Karviné. Je mi moc líto kluků, protože na medaili rozhodně měli a jsem přesvědčen, že kdybychom nenarazili na Karvinou, určitě bychom si medaile odvezli. Bohužel na kdyby se nehraje a my tak můžeme jen smutnit nad těžkým losem.“ Všichni tři žáci Jiskry se stali oporami družstva KTCM Vysočina. Martin Toman patřil k nejlepším brankářům turnaje, Jirka Dolejší byl s 27 vstřelenými brankami nejlepším střelcem družstva a na pivotu se statečně byl i Mikuláš Černý, který vstřelil 12 gólů.

Nesmíme však zapomenout ani na Michala Hodka, který zručskou házenou reprezentoval v B týmu mladších žáků KTCM Vysočina. Toto družstvo mělo také ohromnou smůlu, když klukům postup do čtvrtfinále unikl pouze vinou horšího skóre. V konečném pořadí tak obsadilo B družstvo 9. místo, na kterém se Michal Hodek podílel 11-ti úspěšnými zásahy.

Posledními zručskými zástupci na turnaji byli Jiří Dolejší mladší a starší, kteří na turnaji působili v roli rozhodčích. Svým vystupováním a rozhodováním si vysloužili nominaci ke dvěma finálovým utkáním, což bylo velice potěšitelné a i oni se podepsali pod velice vydařené vystoupení KTCM Vysočina na 3. ročníku házenkářského mládežnického turnaje Kempa 4 Sport Cup ve slovenském Prešově.

Zdroj: Jiří Dolejší