„Je to pro nás velká pocta a úspěch, zařadili jsme se tím po bok velkých mítinků, jako je Zlatá Tretra či Memoriál Josefa Odložila. V halové sezoně jde pouze o dva mítinky zařazené do tohoto žebříčku, kromě Hvězd v Nehvizdech je to ostravský Czech Indoor Gala,“ chlubí se Martin Mazáč, technický ředitel mítinku.

HVĚZDY DO KOULAŘSKÉHO SOUBOJE!

Hranice extratřídy byla loni v Nehvizdech překonána díky Mesudu Pezerovi a O'Dayne Richardsovi, které dělily při druhém ročníku pouhé dva centimetry. Nový rekord mítinku byl tehdy stanoven na 20,70 metru.

Uvidíme letos výkony za hranicí extra světové třídy 21 metrů? Možné to je. Tsanko Arnaudov z Portugalska s osobákem 21,56, Mostafa Hassan z Egypta s 21,31 i Jakub Szyszkowski z Polska s 20,99 na takový výkon určitě mají. A nepochybně i nejlepší český koulař poslední doby Tomáš Staněk, jehož start v Nehvizdech je čerstvou novinkou.

Ženská výška hlásí také světovou hvězdu – Irynu Herashchenko z Ukrajiny, která má skočeno 199 cm a pyšní se velkými úspěchy – desátým místem z OH v Riu de Janeiro, sedmým ze světového halového šampionátu z Birminghamu, pátým z halového evropského šampionátu a mnoha medailemi z univerziád, mistrovství Evropy do 23 let, evropského juniorského šampionátu a mistrovství světa do 17 let! Iryna může atakovat v Nehvizdech dva metry.

Jednou z hvězd dálkařského sektoru bude jeden z nejlepších amerických NCAA dálkařů současnosti – Jordan Latimer (osobák 8.02 m), který ohlásil útok na rekord mítinku – chce se v Evropě ukázat skokem za osm metrů.

DĚTSKÉ FINALISTY HVĚZD UŽ ZNÁME

Mítink je určen také pro mladé závodníky a nejen z Nehvizd, ale i z ostatních škol do akce zapojených. 21. ledna – den před hlavním mezinárodním mítinkem, si to v dětském trojboji rozdají nejlepší mladí sportovci, kteří se probojovali přes třídní a školní kvalifikace. Na ty se určitě přijdou podívat i elitní atleti, kteří už budou pobývat v Nehvizdech, takže o motivaci nebude nouze.

Zájem o dětský závod byl opravdu velký. Žádost přišla dokonce až ze školy v Ostravě. „Jsme velice rádi, že akce roste a dostává se do povědomí jak po školách v ČR, tak mezi atlety po celém světě. Všem atletům přejeme mnoho úspěchů, ať z Nehvizd odjíždějí nejen s osobáky, ale i zážitky,“ dodal Martin Mazáč.

S tím, že na mítinku nebudou tradičně chybět ani velké osobnosti českého sportu – ty ale zatím prozrazovat nechce, půjde o překvapení.