První akcí je tradiční již 19. ročník nohejbalového turnaje trojic mužů „O pohár ONS" (Okresního nohejbalového svazu), kterou pořádá oddíl TJ Sokol Čáslav. Hlavním partnerem akce je automobilový závod T.P.C.A. Turnaj proběhne v sobotu 9. března 2013 v Čáslavi (místní sokolovna). Kapacita turnaje je omezena pro 12 týmů (jedno hřiště). Loňské vítězství bude obhajovat družstvo Vrdů. Mezi nejúspěšnější týmy v historii turnaje lze zařadit domácí TJ Sokol Čáslav a NK Spartu Kutnou Horu, které shodně získaly po čtyřech titulech.

Systém turnaje bude nastaven do třech základních skupin, ze kterých nejlepších osm družstev bude v další jeho části bojovat o celkové prvenství vyřazovacím způsobem. Pořadatelé připravili hodnotné ceny pro nejlepších osm týmů. Startovné činí 300 Kč za družstvo a občerstvení bude zajištěno po celou dobu trvání akce. Bližší informace u vedoucího turnaje p. Petra Rackovského na tel.: 776 245430, nebo na emailu: rackovskypeter@seznam.cz.

Druhou neméně známou akcí je 5. ročník turnaje dvojic mužů: „O pohár obce Chabeřice", pořadatelem které je nohejbalový oddíl Chabeřice Star. Akce se uskuteční v sobotu 16. března 2013 v městské hale ve Zruči n. S. od 8.30 hod. Vítězství v loňském 4. ročníku ukořistili hráči Tábora. Celkem budou k dispozici připraveny tři kurty a startovné činí 300 Kč v případě jednotného dresu (jinak 400 Kč). Turnaj nemá žádné výkonnostní omezení a je otevřen pro registrované i neregistrované hráče. Pro nejlepší tři družstva jsou připraveny finanční odměny a dále pak věcné ceny. Přihlášky u p. Tomáše Pössnickera tel.: 603 219287, nebo na emailu: possnit@gmail.cz.

Peter Rackovský