A nováček začal utkání velmi srdnatě, ve 2. minutě se ujal vedení 0:1, ve 4. minutě vedl 1:2. Domácím se začátek utkání příliš nevydařil, teprve v 7. minutě vyrovnali na 2:2 a v 9. minutě přešli do vedení 4:2. Hosté však dokázali snížit na 4:3 a v 11. minutě na 5:4. Potom však hráči Sparty přidali jak v obraně, tak hlavně v útoku a postupně navyšovali svůj náskok. Do 23. minuty zaznamenali devět branek v řadě a odskočili soupeři na rozdíl 10-ti branek – 14:4. V závěru poločasu potom zvýšili svůj náskok na rozdíl 12-ti branek, do kabin odcházeli s bezpečným a zaslouženým vedením 19:7.

Druhý poločas již byl daleko vyrovnanější. Domácí, ukolébáni vysokým náskokem často chybovali v obraně i v útoku a naopak hosté se dokázali daleko častěji prosazovat. Deset minut před koncem utkání dokonce snížili na rozdíl 8-mi branek - 25:17. Žádné drama se však nekonalo, domácí tým dovedl utkání bezpečně do vítězného konce, nováčka soutěže porazil zaslouženě o deset branek – 31:21 a připsal si první dva body do tabulky soutěže.

Do úvodního utkání nové mistrovské sezóny SRL nastoupila Sparta v neúplné sestavě, pro rodinné důvody se omluvil střelec Hasala, ze zdravotních důvodů Thieme (oba dva klíčoví hráči domácích) a mladík Horníček se nedostavil.

A jak hodnotil trenér Kutné Hory Jiří Hájek úvodní utkání SRL? „Proti nováčkovi soutěže jsme potvrdili roli favorita. První půle byla z naší strany výborná, ta druhá už byla silně na údržbu. Z různých příčin nám chyběli tři hráči, čekal jsem, že na první utkání budeme kompletní.“

Kutná Hora - Vršovice 31:21 (19:7)

Sestava a branky K. Hory: Červenka, Malý- Kůrka 7, Hájek 5, Šalátek 5, Hovorka 3, Hrčka 3, Polívka 3, Morysek 2, Šnajdr 2, Šimůnek 1, A. Salák a J. Salák. Napomínání: 3/1. Vyloučení: 2/1. Sedmičky: 2/2 – 3/2. Rozhodčí: Opata - Černý. Diváci: 50.

Ostatní výsledky: Mělník – Úvaly 25:20, Zruč n. S. – Chodov B 14:16, Libčice – Železný Brod 30:12, Vršovice – volno.

Příští zápas: ve 2. kole SRL je na programu „okresní derby“ – v sobotu 12. září od 10.30 hodin: Zruč n. S. – K. Hora.

Zdroj: Petr Vobořil