Družstva se střetla turnajovým systémem každý s každým 1 x 20 minut. V prvním utkání na sebe narazili kluci ze Zruče n. S. a Rožmitálu p. T. Domácí tým složený z větší části z házenkářů místního oddílu bez problémů přehrál “fotbalisty“ z Rožmitálu p. T. 17:2.

Po krátké přestávce na odpočinek se odehrál druhý zápas mezi Zručí n. S. a Mladou Boleslaví. V tomto utkání již byli házenkáři i v dresu Mladé Boleslavi a utkání bylo vyrovnanější. Zruč n. S. však přeci jenom předvedla kvalitnější házenkářský výkon, kdy se opírala zejména o dobrou obranu a brankáře a přehrála svého soupeře 8:2.

Třetí zápas byl bojem o druhé místo, ve kterém byli šťastnější žáci z města automobilů a zvítězili nad svým protivníkem z Rožmitálu p. T. 5:2.

Vítězem Středočeského krajského kola Novinářského kalamáře v házené základních škol se tedy stala I. ZŠ Zruč n. S. a vybojovala si právo účasti v celorepublikovém finále, které se uskuteční za čtrnáct dní v Praze.

Pochvalu si však zaslouží všichni zúčastnění a za dobrou propagaci házené a příštího ročníku se snad zúčastní více základních škol. Poděkování si zaslouží i vedení ZŠ ve Zruči n. S. a činovníci místního házenkářského oddílu, kteří se společně podíleli na organizaci turnaje.

Sestava a branky vítězného týmu (Zruče n. S.): Vinc - Švec 6, Švanda 6, Hodek 5, Havlíček 5, Toman 3, Birka, Červinka.

Zdroj: Jiří Dolejší