VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zručští obhájili tři tituly přeborníků kraje

Zruč nad Sázavou - Ani ne před měsícem skončila sezona zručským házenkářům. V oddíle panuje velká spokojenost s mládežnickými týmy, neboť starší i mladší žáci a také dorostenci dokázali obhájit titul Přeborníků Středočeského kraje. Navíc obě dvě kategorie žáků se dokázali prosadit i na turnajích s celorepublikovým obsazením, což je pro klub z tak velkého města, jako je Zruč, velice potěšitelné.

23.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jaroslav Marek

I nejmladší kategorie - minižáci a přípravka podávaly velice dobré výkony na turnajích v miniházené a pouze muži Jiskry Zruč n. S. zůstali za očekáváním. Sedmé místo ve Společné regionální lize je nejhorším umístěním zručských mužů za spoustu roků a nic na tom nemůže změnit ani fakt, že tento tým prochází velkou generační výměnou. Nyní se podíváme s Jiřím Dolejším, trenérem Zruče nad Sázavou, trochu blíže na jednotlivé házenkářské kategorie Jiskry.

Muži
Muži Jiskry Zruč n. S. vstupovali do sezony 2008-2009 jako obhájci prvenství v SRL. Před sezonou však ukončili kariéru dlouholeté opory Švarc se Řimnáčem, Bohm odešel na limitovaný přestup do druholigové Ledče n. S., v sestavě se ani jednou neobjevil dlouhodobě zraněný Quirsfeld, v průběhu podzimu přestal chytat brankář Dejda a když k tomu připočteme časté absence Dolejšího (rozhodcovské povinnosti) a Vrzáčka (pracovní důvody), je vidět, že se rozpadla celá základní sestava mužů. Pozitivní na této situaci bylo, že velkou herní příležitost dostali mladí hráči, z nichž velká část byli ještě dorostenci. Většina těchto mladíků se však s nestálou situací nevyrovnala. Na jejich herních výkonech se projevuje nezkušenost a nevyzrálost, ale také velice slabá tréninková účast a morálka. Pokud mladíci nezačnou na sobě více pracovat, jen těžko se budou muži Jiskry Zruč n. S. vracet do těch pater tabulek, ne která jsme u nich byli dlouhá léta zvyklí.

Dorost
Dorost Jiskry Zruč n. S. dokázal obhájit titul Přeborníků Středočeského kraje v házené. Pokud se tento tým sešel kompletní, svá utkání zvládal bez větších problémů. Bohužel často museli někteří hráči nastupovat za muže a v jarní části ještě několikrát chyběli Kovařík s Roubem, kteří hostovali do prvoligového Nového Veselí. I přesto dorostenci splnili před sezonou vytyčený cíl. Trenéru Felisovi však vadila regulérnost mistrovské soutěže dorostenců, která byla narušena častými omluvami z utkání a to především týmů z Bělé p. B. a Libčic n. V. I proto nemají v konečné tabulce všechna družstva odehráno stejný počet zápasů.

Starší žáci
I starší žáci Jiskry Zruč n. S. obhájili titul Přeborníků Středočeského kraje. Ale i tato kategorie byla provázena zmatkem při turnajích díky častým omluvám týmů. Ani u starších žáků nemají družstva odehráno stejný počet zápasů. Nic to však nemohlo změnit na tom, že bodový náskok Zruče n. S. již z pronásledovatelů nemohl nikdo srovnat a prvenství tak právem patří starším žákům Jiskry. Trenér Chalupa se celou sezonu potýkal s úzkým kádrem hráčů, který musel být doplňován žáky mladšími, aby starší žáci svou dobře rozehranou sezonu vůbec dokončili. Tahouny starších žáků Jiskry byli Vrzáček a Lefner, kteří sbírali cenné zkušenosti na mezinárodních turnajích, které odehráli za Výběr Vysočiny. I v letošní sezoně se kluci zúčastnili Žákovské ligy, což je dlouhodobé Mistrovství ČR této věkové kategorie. Probojovali se mezi nejlepších 16 týmů ČR a v boji o lepší umístění se jim do cesty postavil právě úzký kádr a marodka na turnaji ve Zlíně, na kterém ze Žákovské ligy vypadli. Starší žáci tak neobhájili loňskou 11. pozici. I přesto byl trenér Chalupa s jejich výkony v sezoně spokojen.

Mladší žáci
Mladší žáci Zruče n. S. prošli středočeskou mistrovskou soutěží zcela suverénně a v celé sezoně neztratili ani bod. Stejně jako jejich starší kamarádi obhájili titul Přeborníků Středočeského kraje v házené. Tato generace je však velice silná a dokázala v průběhu sezony vyhrávat celorepublikové turnaje a prosadit se i na těch nejdůležitějších akcích. Kluci obsadili 4. místo na Poháru krajských vítězů, což je neoficiální Mistrovství ČR mladších žáků. Bramborovou medaili přivezli i z Novinářského kalamáře, což je Mistrovství ČR základních škol a tento tým se zúčastnil i Házenkářského desetiboje. Na tuto akci Český svaz házené zve osm nejlepších družstev z ČR. To vše svědčí o vysoké kvalitě týmu mladších žáků Jiskry Zruč n. S. Je velmi povzbuzující, že i celek z malého městečka může konkurovat celkům z velkých házenkářských bašt, kde mají na školách speciální házenkářské třídy. Družstvo mladších žáků se v průběhu sezony opíralo především o hru svého kapitána Jirky Dolejšího, který získával individuální ocenění na většině turnajů, kterých se zúčastnil. Pochvalu trenéra Dolejšího však zasluhují všichni hráči kádru, protože jejich výkony měli v průběhu sezony vzestupnou tendenci. Mnozí z nich se již pravidelně zúčastňují mezinárodních turnajů za Výběr Vysočiny.

Minižáci a přípravka
Nejmenší benjamínci zručské házené jsou dle věku rozděleny do dvou kategorií a obě se zúčastňují turnajů v miniházené. Je to příprava na velkou házenou, kde se však hraje na menším hřišti s menším počtem hráčů, ale padá mnohem více branek. Kluci mají tuto miniházenou velice rádi. U těchto prcků se nevedou dlouhodobé tabulky, ale každý turnaj je vyhodnocen samostatně a ceny (většinou sladké) dostanou všichni účastníci turnajů. V letošní sezoně byli ve Zruči n. S. přeci jenom trochu úspěšnější ti mladší kluci z přípravky. Nesmíme však zapomínat, že v těchto kategoriích vůbec nejde o výsledky. Kluci musí mít ze hry radost, protože jedině tak je udržíme před úprkem k jiným sportům. Prozatím se nám to daří i díky tomu, že k těmto začátečníkům dáváme ty nejlepší trenéry.

Shrnutí
V celkovém hodnocení házenkářského oddílu TJ Jiskra Zruč n. S. převládá spokojenost s výsledky a předváděnou hrou mládežníků nad nesplněnými ambicemi mužů. Jsme jediným oddílem ve Středočeském kraji, který obsadil všechny věkové kategorie. O tom, že se ve Zruči n. S. s mládeží pracuje velmi dobře svědčí fakt, že od podzimní části budou čtyři dorostenci hrát první dorosteneckou ligu v Novém Veselí. Dále se osm žáků zúčastní letního házenkářského programu v krajském tréninkovém centru mládeže Vysočina a po delší době se ve Zruči n. S. bude hrát 2. liga mladšího dorostu. Kádr mužů bude oslaben o Jirku Bohma, který bude v příští sezoně hrát za TJ Chodov 1. ligu a další hostování mládežníků z našeho oddílu jsou v jednání. To nás utvrzuje v dobře nastoupené cestě, ze které bychom jen velice neradi ustupovali. Cílem pro příští sezonu bude alespoň částečné vylepšení tabulkového postavení mužů a zlepšení jejich herního projevu. U mládeže se budeme snažit o zachování všech věkových kategorií v krajské soutěži, dále o udržení se v popředí celkového hodnocení těchto týmů a hlavně o výchovu dalších mladých hráčů, kteří by se v budoucnu mohli prosadit ve vyšších soutěžích a tím i nadále šířili dobré jméno zručské házené.

Jiří Dolejší

23.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Robert Fulghum navštívil Zruč nad Sázavou
69

Robert Fulghum navštívil Zruč

Závody hasičů v běhu na rozhlednu Vysoká
46

OBRAZEM: Hasiči soutěžili v běhu na rozhlednu

Vinohrad Pod Barborou vydal plody letošní sezóny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Slavnostní sběr uzrálého vína z kutnohorského vinohradu Pod Barborou se uskutečnil v sobotu za mlhavého, ale sem tam i trochu slunečného počasí. Do sběru se zapojila široká veřejnost včetně dětí, asistovali i dva psi.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení