V turnaji se hrála klasická házená 6 + 1 na velké branky se sníženým břevnem, systémem každý s každým 1 x 15 minut – dvoukolově, přičemž se každé kolo bodovalo samostatně. Následně po každém utkání probíhala vložená střelecká soutěž v nájezdech.

V sobotním měření sil bylo k vidění hodně zajímavých a bojovných utkání, ovšem také s množstvím nedostatků a technických chyb. Vždyť týmy se v této věkové kategorii prozatím většinově věnují miniházené 4 + 1 a klasická házená se spíše hraje v rámci přípravných turnajů či utkání.

Z celkového vítězství se zaslouženě radoval tým Liberce, který v 6 utkáních neztratil jediný bod. Navíc z tohoto týmu byl oceněn i nejlepší brankář a střelec. Liberec ovládl i vloženou střeleckou soutěž. Tedy dokonalý triumf! Druhé místo obsadil tým z Náchoda, třetí skončil regionální soupeř z Úval.

Domácí Sparta Kutná Hora skončila tentokrát až na 4. místě. Smíšený tým, složený z 5 chlapců a 5 děvčat na soupeře většinou nestačil a výkonnostně dost zaostával. Důvodem byla hlavně velká marodka a také to, že některé opory tohoto týmu odjely s B-týmem mladších žáků na první mistrovský turnaj do Prahy. A tak si velkou házenou mohli alespoň zahrát mnozí další z širokého kádru nejmladších kutnohorských házenkářů a mohli tak získávat první zkušenosti na daleko větším hřišti, než doposud při hře 4 + 1.

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: T. Flachs 9, Neumanová 2, Valeš 2, Kocourek 1, J. Flachs, Kernerová, Kocourková, Novák, Rousová a Šnajdrová. Trenéři Josef Salák a Vít Šnajdr.

Petr Vobořil