„Máme za sebou druhý ročník oddílových závodů Olympia Stadium Sprint. Jsme rádi, že jsme poprvé mohli přivítat i naše děti a členy Koudelníkova Spartan Trainingu. Celkem nás v neděli na Olympii dorazilo šedesát devět,“ těšilo předsedu oddílu Michala Pavlíka.

Loni spartani z Olympie těžce zmokli. Letos jim pražilo slunce. „Doslova jsme se grilovali,“ usmíval se šéf týmu a dodal: „Respekt přede všemi. Makali parádně.“

Králem Olympie zůstal Jakub Vrbenský. Druhý skončil Michal Pavlík a třetí Lukáš Chalupa. Při absenci Martiny Pavlíkové se o korunu královny Olympie velmi bojovalo. Rozhodlo šest vteřin a novou královnou se stala Jana Hájková, která těsně zdolala Martinu Kunovjánkovou. Třetí dokončila Kateřina Lebedová.

„Závod byl opravdu náročný. Strašné vedro. Jsem rád, že jsem nemusel dělat žádné trestné angličáky,“ těšilo vítěze Jakuba Vrbenského, který zvládl závod za 26:25. Nyní už se připravuje na Spartana ve slovenské Valči, kde poběží s dalšími týmovými parťáky 19. a 20. června.

Vítězka Jana Hájková měla z výhry obrovskou radost: „Skvělý den s lidmi z Olympie, ale pařák jak blázen. Všichni bojovali ze všech sil, syn Jiřík si taky máknul. Je to můj největší úspěch. Po třinácti letech jsem vyšplhala po laně a dala i to tyrolské! Děkuji všem za vyhecování, které mi pomohlo k prvnímu místu.

V kategorii nad 40 let vyhrál Jakub Vencl a Kateřina Chocholová. Dětskou kategorii 10-14 ovládli Vojtěch Hořčička s Johankou Trešlovou. Nejlepší v nejmladší kategorii 5-9 let byli František Urban a Viktorie Poulová.