Hlavní součástí táborového programu je sport. „Velmi oblíbené jsou především sportovní hry, tedy fotbal, florbal, softbal, basketbal, házená, vybíjená či přehazovaná. Dále nechybí nabídka celé řady atletických disciplín, tedy různé druhy běhů, skoků, hodů, vrhů a samozřejmě jsou zde i místní „speciality" jako je např. letní biatlon, horská štafeta, pahorek či běh do schodů u zdejší hydroelektrárny," říká hlavní vedoucí tábora Tomáš Kaprálek. Pokud přeje počasí, je možno využívat k osvěžení a plavání i venkovní 25 metrů dlouhý bazén. Ale samozřejmě se najde čas také na jiné, nesportovní aktivity. Je totiž připravena i spousta celotáborových her a soutěží, ve kterých sport rozhodně hlavní roli nehraje. Některé části denního programu jsou navíc tvořeny dle přání dětí, takže prakticky každý má šanci najít si zde svou oblíbenou činnost.

Opravdovým vrcholem tábora jsou bezesporu olympijské hry. „Účastníci jsou rozděleni do států a následně již vše probíhá téměř jako na skutečné olympiádě. Děti na okamžik opustí areál tábora, ten se přemění na olympijskou vesnici a do ní začínají postupně přijíždět jednotlivé sportovní výpravy. Následující den proběhne slavnostním zahájení olympijských her s nástupem států, vztyčením vlajky a zapálením ohně a pak už se rozběhne šestidenní sportovní program s cca třiceti různými soutěžemi vrcholící slavnostním zakončením her a vyhlášením konečných výsledků," přibližuje Tomáš Kaprálek tradiční závěr tábora.

Tábor je v letošním roce určen pro chlapce a dívky ročníku narození 1999 a mladší a přihlášku je možno vyplnit on-line na internetových stránkách zde, kde lze zároveň získat i další podrobnější informace o táboře.