V sobotu hráli Kutnohorští derby proti Kolínu. Hala v Chlumci nad Cidlinou byla svědkem dramatického zápasu, který florbalisté FBC vyhráli 3:2. „Jsem v euforii a nadšený. Z hlavy mi slezlo pár vlasů. Ke konci šlo o nervy,“ smál se asistent kutnohorského trenéra Josef Chalupa. Jeho svěřenci bojovali po celý zápas. „Jednu branku jsme dostali při pětiminutové přesilovce. Malinko jsme v tu chvíli polevili, ale pak jsme se znovu zvedli,“ oddychl si Chalupa.

Rozhodující moment podle něj přišel v první třetině, kterou hosté vyhráli 2:0. „Ve třetí třetině bylo zlomové, že když jsme v naší přesilovce dostali kontaktní gól na dva-tři, tak jsme se psychicky nesesypali. Vrátili jsme se ke své hře a udrželi jsme nervy na uzdě,“ těšilo trenéra. Zápas byl i vyostřený. Došlo na dvě zranění. Jeden hráč Kolína nedohrál kvůli rozseknutému obličeji a druhému vyskočilo koleno.

Výhra nad lídrem soutěže mužstvo nakopla. Doposud se totiž sezona vyvíjela průměrně. „S Honzou Třískalou jsme říkali, že uplynulý víkend pro nás byl nejdůležitější ohledně přemýšlení do budoucna. Věřím, že jsme vše zlomili k lepšími. Kolín byl sice v divizi první, ale soutěž je natolik vyrovnaná, že kdokoliv může porazit kohokoliv,“ dodal Josef Chalupa, který vyzdvihl hlavně brankáře Bohuslava Bochníčka. V závěru mužstvo podržel a žádný míček nepustil.

V neděli přišla výhra v prodloužení

Trenér Kutné Hory Jan Třískala po nedělním souboji na hřišti Prague Tigers přiznal, že jeho tým měl hodně pomalý rozjezd. Nakonec však FBC vyhrál 6:5 po prodloužení. „Zápas jsme nevypustili, bojovali jsme a dokázali jsme vyrovnat ve třetí částí z tři-pět na pět-pět. V prodloužení jsme výsledek otočili,“ chválil kutnohorský kouč a navázal: „Výkonu ze třetí třetiny si cením. Tým hrál jako jeden muž. Kluci se hecovali a správně se nabudili.“

Roli jistě hrálo i sobotní vyhrané derby. „Vyhráli jsme tři zápasy po sobě. Náš tým je silný, ale pořád se nemůžeme vyvarovat výkyvů. Nicméně vyhrané derby nám asi pomohlo,“ řekl Třískala. Oba celky navíc působily unaveně, hrálo se až pozdě večer. Před víkendem by Jan Třískala bral tři body: „Po sobotě jsme měli splněno a hráli jsme uvolněněji.“

Za výkon v utkání pochválil kouč dva hráče: „Líbil se mi výkon Jirky Schwarze, který zápas odbojoval. Pro mě je střelec, ale doposud mu to nestřílelo. Dva góly mu jistě pomohou, aby hrál více v klidu. Druhým je Štěpán Bochníček, který má nevděčnou roli. Vždy s ním lepím místa, kde mě tlačí bota. Hrál dobře jak vepředu, tak i ke konci zápasu v obraně. Rozehrávku oživil.“

V divizi skončila první polovina sezony. Kutnohoráci jsou na pátém místě, šest bodů za vedoucím Olympem Praha. Do vyšší soutěže postoupí dvě mužstva s tím, že B týmy nemohou hrát vyšší soutěž. FBC se chce o vyšší soutěž ještě porvat. „Tabulka je neuvěřitelně vyrovnaná. Potřebujeme se zbavit herních a výsledkových výkyvů. Pak vidím cestu do vyšší soutěže,“ dodal Jan Třískala.

Pitbulls Kolín – Kutná Hora 2:3 (0:2, 1:1, 1:0). Branky a nahrávky K. Hory: 6. Rejna (Štípek), 7. Listík (Říha), 35. Vokřál (Štípek). Kutná Hora: B. Bochníček (Dlouhý) – Schwarz, Rejna, Dus, Štípek, Říha, Hampl, Zelený, Š. Bochníček, Petrásek, Reithar, Listík, Tvrdík Vokřál.

Prague Tigers – Kutná Hora 5:6p (3:1, 1:2, 1:2 – 0:1). Branky a nahrávky K. Hory: 4. Schwarz (Petrásek), 24. Š. Bochníček (Reithar), 25. Hampl (Reithar), 51. Š. Bochníček (Rejna), 53. Dus (Štípek), 62. Schwarz. Kutná Hora: Dlouhý (B. Bochníček) – Chalupa, Schwarz, Rejna, Dus, Hampl, Zelený, Š. Bochníček, Petrásek, Štípek, Reithar, Listík, Tvrdík, Vokřál.