S osmým místem panovala u Josefa Jelínka spokojenost: „Lépe jsem rozhodně dopadnout nemohl. Ke konci už jsem na více neměl. S výsledkem jsem spokojený. Mezi jezdci do třiadvaceti let jsem skončil druhý.“ Zkrátka parádní závod pro kutnohorského jezdce.

První třiadvacítkář byl pro Jelínka hodně daleko. „Jezdil v první skupině. Je trochu někde jinde,“ uznal mladý cyklokrosař, který se musel popasovat s mladoboleslavskou tratí dlouhou 21,5 kilometru. „Prvních pět kol bylo v pohodě. Pohyboval jsem se kolem šestého a sedmého místa. Zkoušel jsem jet chvíli i sám, že bych dojel čelo závodu, ale v polovině na mě přišla krize. Závod jsem pak dokroužil. Nejsem moc zvyklý na hodinové závody,“ řekl Jelínek, který si poslední kolo už protrápil i díky přepálenému začátku.

Sezona ještě neskončila, ale Jelínek ji může považovat za úspěšnou: „Nezačal jsem vůbec dobře. Nyní je to mnohem lepší. Forma šla nahoru.“ Kutnohorákovi se v závodě dařilo i na technických pasážích. Dokonce měl to štěstí, že se na startovní rovince vyhnul hromadnému pádu, které svým zraněním odnesl jezdec Michal Malík. „Druhý pád přišel o dvě zatáčky později. I jemu jsem se vyhnul,“ oddychl si Josef Jelínek.

Do konce sezony zbývají dva závody světového poháru a mistrovství světa. „Neměl bych chybět ani na jedné z těchto akcí. Těším se, že se ukážu na mistrovství světa. Rád bych dokončil do patnáctého místa,“ přeje si Jelínek.

Mistrovství republiky vyhrál Michael Boroš, což mladého Kutnohoráka nepřekvapilo: „Den předtím jsem se s ním bavil a bylo vidět, že je fyzicky i psychicky připravený. Jel rozhodně nejlépe. Hned na startu sice spadl, ale celé startovní pole dojel. Navíc mu během závodu dvakrát spadl řetěz, jenže pokaždé vedoucí skupinu dojel, a navíc jim ujel.“ V závodě byl diskvalifikován Jan Škarnitzl. „Po startu spadl a vyjel z trati. Vrátil se zpět, objel kolo a rozhodčí mu řekl, že je diskvalifikovaný za to, že jel mimo,“ vysvětlil osmý muž výsledkové listině.