Nejrychlejším plavcem byl Jakub Vrbenský, který z vody vylezl za pět minut a osmnáct vteřin. Na kolec však už kraloval Novotný, který doběhl první před Martinem Radou. Vrbenský doběhl celkově třetí.

„Vyhrál Jarda Novotný z Autocombi a vlastně poprvé v historii tak někdo obhájil titul na triatlonu. Za vším samozřejmě stojí výborné kolo, ale celkově se mi zdálo, že se zkvalitnilo startovní pole, dobře se plavalo i běželo. Byly vlastně ideální podmínky pro sport, proto nás coby organizátory trošku zklamala účast. Startovalo dvacet sedm závodníků, z toho jen tři ženy," povzdychl si jeden z organizátorů závodu za Club Deportivo Michal Vavák.

„Marně jsme tak očekávali účast jako třeba na prvních třech ročnících, v roce 2012 dokonce atakoval počet padesát. Do budoucna buď změníme termín, nebo se soustředíme jen na Dačického 12, která je naší top akcí," říkal Vavák.

„Jsme rádi, že stále vídáme i na triatlonu nové tváře, a že kutnohorské mládí jde vpřed, viz třetí místo Jakuba Vrbenského. Radost nám udělalo i překonání traťového rekordu, když se Jarda zlepšil o dvě minuty oproti loňsku," chválil Michal Vavák a všechny pozval na srpnovou Dačického 12: „Závod už ladíme, čeká nás bohatý doprovodný program, poprvé měříme čipy, možná přijde i kouzelník, bude to velké."

Výsledky – muži1. Jaroslav Novotný (Kutná Hora)
2. Martin Rada (Kutná Hora)
3. Jakub Vrbenský (Kutná Hora)

Výsledky – ženy
1. Hana Černá (Praha)
2. Veronika Tousková (Praha)
3. Linda Homolková (Čáslav)