Závod je po všech stránkách připraven. „Vše je po konzultaci s místopředsedou připravené. Značení trati bude probíhat až den před závodem, jinak organizačně je závod jako vždy zvládnutý. Už se těšíme," říkal za pořadatele Michal Vavák z Clubu Deportivo.

Kolik má letos stupňů voda Velkého rybníka? „Voda má dvacet šest stupňů. Nevím, jak je to možné. Když jsem běžel minulý týden kolem, tak jsem strčil prst do vody a jelikož už jsem specialista na závody, tak jsem zjistil, že má šestadvacet," smál se Vavák a navázal: „Je poměrně teplá. Plavání bude v pohodě. Čtrnáct dní je krásně." Bude se tedy délka plavecké tratě prodlužovat? „ Nechám to až před startem závodu. Uvidíme, jaké bude počasí. Pořád však platí, že se maximálně poplave ke skalám a zpátky," prozradil organizátor akce.

Loni druhý muž Jan Rada na Facebooku zvažoval, zda na triatlon nebo na Krále Středohoří. „Krále Středohoří vůbec neznám. Je to něco neznámého. Triatlon je vrytý do sportovního pole na Kutnohorsku. Doporučil bych mu triatlon, a aby byl rychlejší, jinak na něj nezbyde ani bedna," zdůraznil s úsměvem Vavák.

Obhajovat bude Jaroslav Novotný. „Na triatlonu u Velkého rybníka se bude rozhodovat na kole. Honza Rada má výbornou fazónu. To jsem si však myslel i loni, ale nakonec vyhrál Jarda Novotný. Loňský vítěz dorazí určitě a myslím, že dorazí i Honza. Nevím, jak to má s body v tom seriálu. Pokud bude mít náskok, tak dorazí. Poprvé jsem závod propagoval i jinde, takže by mohl dorazit i někdo odjinud," nechá se překvapit Michal Vavák.

Dárek pro startující

Ke startovnému mají pořadatelé dárek. „Nechci říkat, co to bude, ale běžci Dačického 12 jsou na to zvyklí. Upomínku máme také pro borce, kteří šli všechny čtyři ročníky a zúčastní se i letos. Jsou tři – Honza Blažek, Honza Němec a Pavel Ševčík," vyjmenoval Vavák.

Letos však nebude v provozu místní restaurace. „Nefunguje sice restaurace, ale budeme tam mít vlastní občerstvení – gril, pivo, limo. O zábavu bude také postaráno," slíbil za pořadatele Michal Vavák.

PROPOZICEKDY: sobota 14. 6. 2014
MÍSTO: Velký rybník u Kutné Hory
Prezence závodníků: 9:30 - 10:30 v místě startu
TRASY: 300 m plavání - 18 km terénní cyklistika - 4,5 km běh
KATEGORIE: muži, ženy
STARTOVNÉ: 100 Kč, v ceně občerstvení během i po závodu, drobné ceny pro vítěze, na místě pivo/ limo, překvapení v rámci startovného