Oba startovali na ME za podpory Města Kutná Hora, Martinu navíc podpořil i Středočeský kraj a ta se odměnila skvělým výkonem. Pavlíková, která letos na klasických závodech nebyla horší než třetí, doběhla jako celkově osmá žena Evropy. Trať dlouhou 22 km zvládla za 3 hodiny a 23 minut. "Loni jsem vyhrála svou věkovou kategorii, kterou bych ovládla i nyní. Letos jsem však startovala v elitě a byl to pěkný boj. Na prvním mezičase jsem byla šestá, ale během prvního seběhu přišly problémy se žaludkem a také dvakrát lehce podvrtnutý kotník. Nakonec jsem do cíle doběhla osmá a zvládla jsem všechny překážky, což mě těšilo nejvíc," usmívala se Martina Pavlíková a pokračovala: "V tom vedru se mi žádné trestné angličáky dělat nechtělo. Na pátou holku jsem ztratila dvě minuty. Ty jsou pro mě motivací do příštího roku."

Pavlíková dokončila závod jako nejlepší Češka a nyní bude směřovat přípravu k poslednímu vrcholu sezony, kterým bude listopadové MS Spartan Trifecta v řecké Spartě. Tam se nyní bude chystat i její manžel.

Ten dokončil sobotní ME na 19. místě věkové kategorie 30-34 let. "Oproti loňsku jsem o jednu věkovou kategorii výš a je znát, že tam jsou silnější chlapi. Do půlky jsem se držel desátý, což byl můj cíl, ale ve velkém stoupání jsem prošel lehkou krizí a propadl se až na 17. místo. Jinak mám ze závodu dobrý pocit. Nebylo to lehké, vedro udělalo své," líčil Pavlík. V závodě nedal jen jednu překážku. Na konci netrefil oštěp, což ho ještě o dvě příčky posunulo. "Umístění sice není dle představ, ale důležitější je prožitek a nabrané zkušenosti. Věřím, že výsledky se po poctivé dřině nakonec dostaví. Sobotní závod mě zase hodně naučil, zejména kdy a jak doplňovat gely," dodal s úsměvem kutnohorský spartan, který běžel svůj 73. závod v kariéře.