Počasí nepřeje přeletům a prognóza není optimistická. I tak se ale každý cvičný let v sezóně 2019 bude hodit. K soutěžním přeletům potřebují piloti specifické podmínky. Pak dokáží ve vzduchu vydržet mnoho hodin, uletět bez motoru vzdálenost přes 500 kilometrů a vrátit se domů.

Od 1. května se na letišti ve Zbraslavicích bude konat AZ Cup – už XI. ročník největšího plachtařského závodu v ČR. K tréninku ho využije místní pilotka Barča Moravcová: „Potřebujeme s ostatními členy juniorského reprezentačního týmu poladit taktiku a něco natrénovat před Mistrovstvím světa juniorů v Maďarsku. Samozřejmě pod tlakem během závodů se nejlíp ukáže, co funguje a co ne.“

Za poslední čtyři roky dokázali piloti z Aeroklubu Zbraslavice uspořádat tři mistrovství světa a spousty dalších soutěží. To mělo vliv na výkonnost celého týmu. Nedostatek času na vlastní létání a uzavření letiště během mezinárodních soutěží způsobilo, že se zbraslavičtí plachtaři propadli z 1. místa v Celostátní plachtařské soutěži až na 4. místo z více než 70 českých aeroklubů. Ztrátu chceme během následující sezóny dohnat.

A na závěr důležité informace jaké to dnes bylo pro zasvěcené – stoupání do 1 m/s integrovaně, využitelné dostupy kolem 600 m QFE (nad úrovní letiště).

V Kutné Hoře si připomněli výročí narození T. G. Masaryka
V Kutné Hoře si připomněli výročí narození T. G. Masaryka
Patronem Měšťanského pivovaru Kutná Hora se stala kapela Pekař.
Patronem Měšťanského pivovaru Kutná Hora se stala kapela Pekař

Martin Chovan