Samotný průběh utkání byl velice vyrovnaný a družstva se střídala ve vedení. Dá se říci, že po celý první poločas tahala Jiskra za delší konec a udržovala si mírný náskok. V 10. minutě utkání byl stav 5:4 pro Zruč n. S. a ve 20. min. 11:9. Do šaten na přestávku odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli 15:14. Ve zručském dresu se mimořádně dařilo Bohmovi, který jen za první polovinu utkání vstřelil 8 branek.

Od druhého poločasu začali domácí Vršovice praktikovat osobní obranu na nejlepšího střelce hostů a tím se jim podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Ve 40. minutě vedli domácí 20:18. Jiskra však nesložila zbraně a nesmírnou bojovností se jí podařilo opět strhnout vedení na svoji stranu. V 50. minutě se dostala do vedení 25:24. Poslední desetiminutovka byla nesmírně dramatická, ve které se oba týmy střídaly ve střílení branek. V závěru se však Zruč připravila o bodový zisk vlastními chybami.

Dvě minuty před koncem rozhodčí Jiskře neuznali branku pro přešlap, což hostující hráč Hejl nevhodně komentoval a dostal dvouminutový trest. Domácí družstvo přesilovku využilo ke vstřelení dvou branek a tím se Vršovice dostali do vedení 30:28. Jiskra v samotném závěru ještě Bohmem “zahodila“ sedmimetrový hod a nevyužila ani vyložené šance v rychlém protiútoku. Skóre se tedy již nezměnilo a domácí Vršovice šťastně porazili Zurč 30:28.

Jiskra podala asi nejlepší jarní výkon, když se opírala zejména o střelecky disponovaného Bohma, který vstřelil 12 branek. Dařilo se i nestárnoucímu Vrzáčkovi, autorovi 6-ti přesných zásahů, ale pochvalu za bojovnost zaslouží všichni hráči. Další branky Jiskry vstřelili: Felis 4, D. Hornát 3, Kaplan 2 a Hejl 1. Dále nastoupili J. Hornát a brankáři Vodrážka s Felisem.

V příštím kole se Jiskra střetne netradičně v sobotu 9. května od 16 hodin na domácím hřišti s celkem Wendy Mělník.

Zdroj: Jiří Dolejší