K utkání Jiskra nastoupila bez několika stabilních hráčů sestavy, které ze hry vyřadila nemoc či zranění. Na střídání tak měla Jiskra pouze jednoho hráče do pole a náhradního brankáře. V průběhu druhého poločasu se do hry ještě zapojil Hejl, který přispěchal z úspěšných hasičských závodů. Zruč v prvním poločase předvedla asi nejslabší výkon sezony. Průchodná obrana, zahazování střeleckých příležitostí, spousta technických chyb a především nezájem a nulové nasazení mladých hráčů. V prvním poločase se střelecky dokázal prosadit pouze Dolejší (6 branek) a Bohm (5 branek a z toho 4 ze 7m hodů) a to mělo za následek pouze jednobrankové vedení po první polovině utkání.

Po důrazném pohovoru v kabině se výkon a přístup mladších hráčů zlepšil. Začala fungovat obrana, za kterou výborně chytal nestárnoucí Felis, Jiskra vstřelila několik branek z rychlých protiútoků a skóre začalo narůstat ve prospěch Jiskry. Odpočinout si mohli i starší opory a domácí nakonec dovolili svému soupeři ve druhém poločase vstřelit pouze pět branek. Jiskra tak nakonec dokázala zvítězit 23:15, ovšem brankový rozdíl měl být mnohem vyšší. Snad se z tohoto průběhu utkání hráči poučí a příště začnou hrát a bojovat od první minuty.

Zruč n. S. - Mělník 23:15 (11:10)

Sestava a branky Zruče n. S.: Vodrážka, Felis st. - Dolejší 7, Bohm 7, Hejl 3, Vrzáček 2, Felis 2, D. Hornát a J. Hornát po 1, Netolický.

Zdroj: Jiří Dolejší