V úvodních patnácti minutách měli více ze hry hosté a domácí většinou pouze dotahovali. O tom ostatně svědčí vývoj skóre, ve druhé minutě hosté dali první branku utkání, vzápětí Sparta srovnala. První poločas skončil vedením domácích 15:9.

V průběhu druhého poločasu dalším průběhu utkání hosté pomalu dotahovali výsledek. Nejprve třemi brankami snížili na 16:13, po sedmnácté brance domácích dalšími třemi brankami snížili na 17:16, aby následně převzali vedení. Domácí nakonec dotáhli stav na 21:21. V závěrečné desetiminutovce již na rozjetý tým Pardubic Sparta ale nestačila. V rozmezí 51. až 57. minuty hosté pěti brankami v řadě odskakují na 21:26. V posledních dvou minutách padlo po dvou brankách na obou stranách, a tak se skóre pouze posunulo na konečný stav 23:28.

Hosté z Pardubic si tak odvezli z Klimešky oba body a poskočili na první místo druholigové tabulky. Zcela jasně ovládli druhý poločas, když v něm zvítězili 8:19.

Sparta v sobotním podzimním domácím loučení předvedla velmi dobrou druhou polovinu prvního poločasu a zaslouženě vedla, ovšem v tom druhém byl výkon všech hráčů horší, počínaje obranou a konče nepřesným útokem. A to nakonec rozhodlo o konečném výsledku.
„Odehráli jsme dva rozdílné poločasy, první byl výborný, plnili jsme pokyny a soupeře jsme přehráli. Do druhého poločasu ale nastoupilo jiné mužstvo, hráli jsme ustrašeně, nevyvíjeli jsme tlak na soupeře a nesoustředili jsme se v obraně. Hráči přestali věřit ve vítězství, o tom jsou naše poslední tři porážky. Nezvládáme myslet jako vítězný tým. Příští zápas musíme vyhrát a v zimě zapracovat,“ nebyl z výsledku nadšený kutnohorský trenér Vít Šnajdr.

Další utkání sehrají kutnohorští házenkáři v Úvalech. Utkání se odehraje v sobotu osmého prosince od 18:00. Utkání také bude poslední před zimní přestávkou.

Sestava a branky Kutné Hory: Červenka, Filip, Fojta – Pícha 5, Pugliese 5, Veselý M. 4, Polívka P. 3, Hovorka 2, Falge 1, Jeníček 1, Petránek 1 a Veselý Š. 1. Trenér Vít Šnajdr.