Sokol Kutná Hora - BC Slaný 77:85 (22:18, 45:43, 63:61)

Domácí nastoupili jen se dvěma hráči lavičce a nasadili proti Slanému tradiční zónu. Ale tou se moc nepodařilo eliminovat hostujícího střelce Lavičku a prosazovali se i vysocí pivoti soupeře, celou dobu se prosazovali vysokou úspěšností střelby. První čtvrtinu držel Sokol nad vodou Prušinovský a pomalu začal rozjíždět svůj stroj na body i Kocourek.

Skóre zápasu bylo vyrovnané až do poloviny druhé hrací části. To se povedla domácím šňůra 5:0. Ale bohužel to pro další vývoj zápasu nic neznamenalo, hosté brzy srovnali a první poločas byl tak jasně ve znamení útoku a slabých obran.

I ve třetí čtvrtině se domácím povedla bodová série, v 6. minutě to bylo o 8 bodů (61:53). Jenže řádil hostující Lavička z trojkového oblouku, domácí ho čtyřikrát neubránili a výsledkem bylo vedení na konci třetí části už jen o koš.

Rozhodla poslední čtvrtina, kdy se povedla jediná a dostačující bodová šňůra Slaného (0:10) a hosté byli na koni. Sokol byl v útoku bezzubý, nedařila se střelba z dálky, prosazoval se jedině Kocourek. V sedmé minutě poslední části základní hrací doby to sice bylo 74:76, ale Sokol nezvládl konec zápasu, kdy ztrácel míče a neproměňoval otevřené střely.

Tajenka se jménem soupeře pro 1. kolo play off bohužel stále není vyluštěna. Kralupy, Brandýs, Boleslav? Zcela jasno bude po neděli 3. března, kdy Sokol po absolvování turnaje v polských Tarnowskich Gorach odehraje poslední zápas základní části v Berouně. Čtvrtfinále vyřazovacích bojů je na programu o víkendu 16. - 17. března.

Statistiky

Body Kutné Hory: Kocourek 32, Prušinovský 17 (1), Málek 10, Vavák 9 (1), Aufrecht 7 (1), Buriánek 2. Body Slaného: Lavička 27, Horák L. 14… Fauly: 15 – 15. TH: 11/8 - 12/8. Trojky: 3 – 7. Rozhodčí: Nesvadba, Velda.

Michal Vavák