Takový mumraj zažil kutnohorský stadion naposledy při městské olympiádě pro děti a mládež v červnu. Přišli i zvědavci z řad diváků, kteří sledovali parádní výkony všech překážkových závodníků.

"Původně jsem si chtěl zatrénovat společně s mými kamarády, ale díky sociálním sítím se z toho stala taková parádní akce. Třicet devět závodníků mě fakt překvapilo a jsem rád, že jsme si mohli společně zatrénovat," řekl organizátor akce Michal Pavlík, který byl v cíli první s časem 37:13. "O výsledek dnes vůbec nešlo, ten bude důležitější za dva týdny v Litovli, ale samozřejmě mě to těší. Jsem rád, že dorazil Martin Kopřiva z Prahy, se kterým jsem běžel v červenci mistrovství Evropy ve Skotsku, a také Martin Turek z Kolína, účastník mistrovství světa 2015 ve Spartan Race. Spartanská komunita spolu zkrátka drží," doplnil Pavlík.

Někteří sportovci si podobný typ závodu vyzkoušeli vůbec poprvé. A jaké byly ohlasy? Jen pozitivní. "Výborný nápad, skvělá akce. Děkujeme," řekl Kutnohorák Michal Kudláček. Závod si pochvalovala i elitní česká běžkyně Kristýna Hůrková z Kolína: "Takový pořádný trénink bychom potřebovali i u nás. Určitě přijedeme zase." Třetí žena v cíli byla domácí Kateřina Martinková: "Parádně strávený večer, bylo super vidět tolik lidí, jak se pohybují po oválu a kolem.

Někdo ještě závod vnímal druhý den. "Nečekal jsem, že se po závodě budu cítit až tak rozbolavělý, ale jinak super akce, která stála za to, a určitě stojí za zopakování," usmíval se Martin Sobotka. Cílem bylo vyzkoušet si OCR závody a hlavně se nezranit. To se povedlo.

Výsledky závodu najdete pod tímto odkazem close První neoficiální překážkový závod v Kutné Hoře, 3. srpna 2016. info Zdroj: Deník/ Hana Kratochvílová zoom_in

Podobná akce se v Kutné Hoře nekonala naposledy. "Po takovém ohlasu a nadšení lidí nejde ty překážky uklidit, aby se na ně někde prášilo. Určitě tento neoficiální závod zopakujeme a do budoucna z toho uděláme třeba oficiální závod nejen v areálu stadionu," dodal Michal Pavlík.

Tady ještě nabízíme pár překážek, které museli závodníci překonat - balanční kladina, okruh s pytli naplněných pískem, šplh na laně, ručkování s kruhy, monkey bar, tahání závaží na kladce, monkey lana, multiring, chůze po kůlech, boulder stěna, okruh s kýblem plným štěrku, hod oštěpem, plazení a další překážky. Za každou nepřekonanou museli všichni udělat 10 trestných angličáků.