Sparta Kutná Hora – HK Slavia Praha 23:27 (13:15)

Kutnohorští se střetli se Slavií dvakrát v předloňském mistrovském ročníku SRL, kam pražský tým sestoupil. Ihned však tuto soutěž vyhrál a postoupil zpět do 2. ligy. Tehdy Sparta obě utkání prohrála, nejprve na podzim 2010 doma těsně 24:25 a potom i v odvetě na jaře 2011 v Praze 21:24.

Nedělní utkání bylo od úvodních minut hodně vyrovnané a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení – 1:0, 2:1, 3:2, 3:4 a 4:5. Za tohoto stavu Sparta čtyřmi brankami v řadě přešla v 11. minutě do vedení 8:5, o 3 minuty později hosté snížili na 8:7. Hráči Sparty však v této části utkání pokračovali v dobrém výkonu, v 17. minutě vedli 11:7 a do 25. minuty zvýšili své vedení na rozdíl pěti branek – 13:8. Posledních pět minut 1. poločasu však bylo naprosto žalostných a hosté sedmi brankami v řadě šli do kabin s dvoubrankovým náskokem – 13:15!

Také začátek druhého poločasu vyšel lépe zkušenému týmu hostí, kteří do 37. minuty zvýšili svůj náskok na rozdíl 6 branek – 14:20. Pro Spartu to bylo děsivých 12 minut, které prohráli 1:12. Stejným rozdílem vedli hosté i ve 41. minutě – 16:22. Kutnohorský tým však v dalších minutách zabojoval a začal mohutně dotahovat. Nejprve do 49. minuty snížil na rozdíl dvou branek – 20:22, v 52. a potom v 55. minutě dokonce na rozdíl branky jedné – 22:23 a 23:24. V poslední pětiminutovce se však již brankově nedokázali prosadit, naopak hosté třemi brankami, z toho dvěma v poslední minutě, upravili na konečných 23:27.

Sparta tedy zahájila 2. ligu domácí porážkou a její hráči si musí zvykat na jiné soupeře, než tomu bylo v SRL. Opět se nevyvarovali „jalového" úseku utkání, ve kterém zkušení hosté odskočili, a přes velkou snahu v poslední dvacetiminutovce to již na obrat v utkání nestačilo.

Statistiky

Sestava a branky KH: Hroch – D. Polívka 7, Hájek 4, Hovorka 4, Kroutil 4, P. Polívka ml. 2, Hasala 1, Šalátek 1, Bielický, Hrčka, Šnajdr, Štědronský a Thieme. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 3:2. Vyloučení: 2:5. Sedmičky: 1/0 – 2/1. Rozhodčí: Dostál (Hr. Králové) - Kříženecký (Praha). Diváci: 20.