Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Proč chce Benago změny v českém futsale

Zruč nad Sázavou - Zveřejňujeme vám náhled futsalového klubu Benago Zruč nad Sázavou na blížící se valnou hromadu.

16.2.2010
SDÍLEJ:

Benago Zruč n. Sázavou.Foto: Benago

Předseda futsalu

Naším kandidátem je jednoznačně Horst Siegl. Proč? Nejdříve pojďme rozebrat proč ne Ota Mestek. Protože od té doby co vede celý neamatérský fotbal prostě dělá futsal z druhé ruky, časově je moc vytížený a z toho plynou až moc velké pravomoce jeho sekretáři p. Průšovi, který tím pádem vede skoro celý český futsal ! Protože Ota Mestek není schopen už celé volební období prodat jméno 1. ligy, 2. ligy a jméno českomoravského Poháru, protože nás brzdí minimálně 3 roky, abychom posunuli laťku příjmů do prvoligových pokladen a tím pomohl i ke zrychlení profesionalizace futsalu v ČR. Jenom připomínáme, že o titul mistra se hraje o odměnu 50.000,- Kč. Tohle je OSTUDA pro současné vedení futsalu, které nedokázalo minimálně tuhle částku zdesetinásobit, protože ze strany současného vedení jsou podivné smlouvy, o kterých nemáme žádné informace (viz stará smlouva s Joma která skončila u soudu, smlouva která byla uzavřena s Umbrem a následně další smlouva s Jomou, která za prvé byla horší než jiné nabídky a za druhé byla vymyšlena narychlo jako odpověď pro NIKE). Takže, čas na změnu, čas pro Sigiho.

Proč on? Protože futsal už potřebuje raketu a touto raketou je jméno a obličej legendárního Horsta, který nám pomůže dostat futsal do médií, novin, TV, atd., a pomůže nám se alespoň přiblížit k florbalu, který je momentálně bez konkurence, byť začínal stejně jako futsal. Pomůže nám získat pro futsal daleko více a snadněji partnery, které hledáme marně už léta. Má Sigi zkušenost Oty Mesteka? Nemá, ale nezapomeňme, že Ota byl pouhým sekretářem Petra Fouska, který ho také do toho dostal a věřím, že s dobrým sekretářem a členy KF také jeho dostaneme do šancí, které on promění v góly, jak je jeho zvykem. Myslíme si, že český futsal tváří Siegla může hodně dostat, protože oproti Otovi Mestekovi je to osobnost, která rázem bude budit zájem celé veřejnosti ve všech dostupných mediích v ČR a věříme, že i mimo hranice ČR.

Dělal Ota Mestek všechno špatně? Ne, nedělal, dělal velkou práci a my jsme mu za to všichni vděčni, ale tohle je už jeho maximum a my musíme držet krok se současností a chtít jít dopředu a nedívat se na to, že stávající členové KF se zrodili na těch židlích a tam musí i zestárnout! My mu musíme srdečně poděkovat a pokračovat s ním dále ve spolupráci, protože jako generál neamatérského fotbalu bude pořad mít dohled nad prací nového vedení a tím pádem bude motivovat k většímu úsilí celou KF.

1. místopředseda

Jako dalšího kandidáta na post místopředsedy za Moravu podporujeme jednoznačně kandidaturu Pavla Czeneho, protože oproti stávajícímu členu komise p. Vokuličovi, je to jedna z osob, která může svým kostruktivním postojem konečně spojit a zcelit vztahy mezi Moravou a Čechy, která chybí léta v českém futsale a stávající zástupci to nenaplňují. Je to osoba, která vždy dělala na maximum svou práci jako rozhodčí 1. ligy s nejlepšími výkony a vystupováním, jak může jen rozhodčí přispět k reprezentaci této, mnohdy nepopulární činnosti mít. Totéž dělá totiž i v soukromí a práci, kde vykonává jeden z nejvýznamnějších postů v jednom z nejvýznamnějším strojírenském gigantu v ČR Vítkovice. Je to člověk, který má kontakty na nejvyšších postech nejen v tomto regionu ale i v ČR a díky tomu může do českého futsalu získat další velké partnery a tím pádem se dostane český futsal o několik kroků dopředu. Svědčí o tom i jeho nový projekt v Moravskoslezském kraji, který již začal realizovat Ostravě.

2. místopředseda

Na post 2. místopředsedy preferujeme Milana Vícha, prezidenta futsalového klubu Torf Pardubice. Je to jeden z hnacích motorů lidí, kteří se nikdy nebáli říci svůj názor a poukázat na chyby KF. Je to člověk, který řídí jeden z nejstarších klubů v lize, má velkou zkušenost s tím a v soukromí také řídí společnost, která něco znamená na českém trhu. Myslíme si, že to je další člověk, který nebude mít zájem jen pokývat na to, co někteří členové KF už de facto rozhodli, ale naopak bude přemýšlet o tom, co je jediné pro dobro českého futsalu a pak udělá rozhodnutí, která nijak nebudou ubližovat našemu sportu.

Proč ne Radek Klier? Protože jeho post v českém futsale vidíme v jiné sféře, tam kde je mistrem svého řemesla, tam kde hraje na svém hřišti a to jako manažer na vztahy s médii. Přece vlastní e-futsal a kdo dělá lepší reklamu pro český futsal než Radek Klier a jeho stránky? Proto jeho pozici bychom viděli v nově vytvořené roli pro takového specialistu jakým je on. Jeho role určitě musí zůstat v českém futsale, ale pojďme ho využít tam, kde je nejlepším, tam kde jsme opravdu slabí, tam kde nám chybí jméno FUTSAL (TV NOVA, ČT1, ČT2, PRIMA, SPORT 1, deník SPORT, DNES atd.). My bychom neradi ztráceli jeho čas v komisi a tím pádem i brzdili jeho práci s jinými záležitostmi, než těmi, kterým rozumí nejlépe.

3. místopředseda

Post 3. místopředsedy (předseda Gremia klubů 1. ligy) - tady máme kandidáta našeho prezidenta klubu Beniho Simitčiho a tímto je snad řečeno vše, proč ho budeme podporovat. Aby to nebylo podivné, tak raději napíšeme naše důvody proč budeme volit jeho: protože je to jeden z lidí alfa a omega v 1. ligové scéně, který se nikdy nedíval, co to je za klub anebo jaké barvy mají. Vždy je to v grémiu 1. ligy jeden z mála členů, který se vždy ozývá když je zapotřebí, aby se hájil zájem nějakého klubu, nikdy se nebál nikoho z členů KF a právě proto vždy měl a má velký respekt a úctu u prezidentů ostatních klubů. Protože jeho filozofie zní jasně: kluby jsou nejdůležitějším faktorem v českém futsale, bez kterých by ten sport neexistoval a že KF je servis pro kluby, který by se měl vykonávat spravedlivě a neutrálně na všechny kluby. Myslíme si, že je to jeden z hlavních obhájců zájmů klubů 1. ligy a ten který se bude starat o to, aby se na kluby dívalo jako na opravdové partnery a ne jenom na organizaci, se kterou KF v čele s Otou Mestekem udělá co se jim zachce!

Je to člověk, který už při vstupu Benaga do 1. ligy jasně rozproudil vlny českého futsalu a dodnes se snaží tuto laťku pořád dávat výše a výše, což se mu prozatím daří. Je to funkcionář, který má velké kontakty v byznysu a který může přitáhnout své velké sponzory i do národního futsalu, partnery z médií, kteří tak dlouho chybí českému futsalu.

Je to jeden z mála lidí, který aby obhájil zájem klubu z 1. ligy, dokáže bouchnout do stolu a říci stop, tady jste díky nám klubům a nebýt nás Vy neexistujete, pánové z KF. Musí se začít s námi daleko více počítat než doposud, musí se s námi daleko více komunikovat a radit se, než doposud, už nebudete moci dělat až tak snadno rozhodnutí, které nás za minulé 3 roky stály minimálně 3 až 5 milionů do pokladny českého futsalu. Je to ten, který chce nasadit jiný styl v jednání o zájmech klubů 1. ligy jak s ČT, tak i s ostatními TV partnery a to samé čeká i mediální partnery jak z radia tak i noviny, které skoro úplně zapomněli, že existuje sport, který se jmenuje FUTSAL.

Náš prezident je ten, který bude moci konečně rozbít zaoceánskou bariéru spojení sálovky s futsalem. Ano, je to jeden z jeho domácích futsalových úkolů, které má v jeho 3-letém období, pokud bude zvolen.

Kdyby se volilo, kdo je lepším futsalistou, tak navzdory tomu, že máme rádi našeho prezidenta, tak určitě bychom volili jeho protikandidáta Tomáše Sluku. V tom je p. Sluka určitě lepší než náš prezident. Jeho bychom proto rádi viděli někde, kde může uplatnit svoji zkušenost, na palubovce, v roli trenéra, ale ne jako osobu, která by dokázala hájit zájmy všech klubů 1. ligy, to tedy ne!

Pan Sluka nikdy necítil bolest prezidentů klubů kterou mívají během řízení klubu - krizi, ztrátu sponzora, radost ze získání nového partnera, jedním slovem - nikdy nevyndal ze své kapsy nějakou korunu, aby ji vydal pro zájmy klubu, naopak on byl pořád pouze jen hráčem, který do své kapsy dostával tyto peníze prezidentů klubů. My jako klub futsalu Benago, kterému moc záleží na českém futsalu nechceme mít v této pozici osobu, která nemá žádnou autoritu aby byl správným obhájcem zájmů prvoligových klubů ! My nechceme mít v Komisi futsalu další loutku, kterou bude tahat za nitky někdo jiný kvůli svým zájmům. Beni, je to jeden z prezidentů prvoligových klubů, takže na tento post můžeme dát hlas pouze tomu, který řídí svůj prvoligový klub.

Člen za kraje o okresy z Čech

Na tento post podporujeme Jana Lendela, protože si myslíme, že jako předseda KKF plzeňského kraje doposud udělal spoustu práce v Plzeňském kraji a díky jemu je tento kraj jeden z nejúspěšnějších na české straně. Jeho pracovitostí a upřímností si myslíme, že zvedne úroveň krajů v Čechách o několik stupňů než doposud.

Proč nebudeme dávat hlas Pavlu Nepilovi? Protože je to stejný případ jako Ota Mestek, až moc vytížen jako hlavní osoba, která vede delegáty v českém futsale, středočeský kraj a okres Kladno! Ano, je to schopný člověk, ale není to superman, aby mohl dělat všechny tyto funkce najednou a tím pádem úspěšně!

Člen za kluby 1. a 2. ligy

Tady dostane náš hlas Jan Pergler, jeden z hlavních strůjců futsalového klubu SK Kladno, velmi příjemný a neutrální funkcionář v českém futsale, který děla velmi úspěšně svou práci jak ve svém klubu, tak i v soukromí, v podnikání. Myslíme si, že je to další nový vítr v českém futsale a ve stejné tepové frekvenci, jak někdo nazýval osoby z opozice. Před 3 lety jsme dali hlas p. Kolmanovi, který nijak nepřesvědčil a tak teď chceme jasnou změnu, protože jsme si jisti, že tato změna bude změna k lepšímu.

Odvolací a revizní komise

V ORK máme také rozhodnuto komu budeme dávat naše hlasy a to jenom NE p. Svobodovi, který nám svými klubovými postoji v rozhodnutích znechutil sympatie vůči ORK.

Tam dostanou naše hlasy dlouholetý právník ČMFS, jeden z členu STDK, člen licenční komise p. Topol, právník a dlouholetý prezident futsalového klubu Kmochův odkaz p. Salvet a Pavel Němec, známá pozitivní tvář z prvoligové scény z Jistebniku. Tato trojice může českému futsalu vrátit zpět ta znechucení, co trvala dlouhá léta různými nepraktikami a ovlivňováním bývalým předsedou ORK.

Člen za kraje o okresy z Moravy

Ještě zbývá poslední rébus a to člen za kraje a okresy z Moravy a tam prozatím vede dlouholetá úspěšná práce v jedné z největších bašt českého futsalu brněnském kraji, který vede Zdeněk Polák. Je to však ten správný člověk, s tolika funkcemi a starostmi v Brně, který už chce své dlouholeté činnosti pomalu předávat mladším? Dosud, co byl ve vedení národního futsalu nespojil Moravu v jeden kompaktní celek právě vzhledem k jeho zaneprázdněnosti a problémům v Brně.

Tuto roli je připraven převzít a má dostatek času na její realizaci p. Martin Pelikán, člověk, který vede Moravskoslezský kraj a není ještě poskvrněn neblahými praktikami ze zákulisí futsalu. Je to člověk čestný a skromný, který přijal nabídku na kandidaturu za Moravu a má zájem tento region společně rozvíjet. Dosud vykonával činnost člena ORK, takže jeho celkový přehled o dění v českém futsale už dávno překročil i jeho dosavadní region.

Tímto vyjadřujeme náš jasný a dlouhodobý postoj na rozdíl od jiných klubů, jež od počátku podněcovaly aktivity ke změnám a když po roce neměly úplnou jistotu podpory celoplošně, tak obrátily a alibisticky rychle přešly k veřejné proklamaci původního vedení.

To by samo o sobě nebylo až tak překvapivě odsouzeníhodné, ale to, že tímto krokem poškodili naše úsilí a i některé osoby. Toto se ve slušné společnosti bez nátlaku zvrchu nedělá a tak nás to jen utvrzuje ve správném směru.

A to je změna !

Zdravíme a přejeme českému futsalu lepší časy na příští 3 roky a doufáme v rozum delegátů VH.

Ago SIMITČI, spoluvlastník a manažer klubu

Skender SIMITČI, víceprezident klubu

16.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: Jan Třískala odpovídal na dotazy čtenářů

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku ve středu od 18 hodin odpovídal online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

OBRAZEM: Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím

Zruč nad Sázavou - Základní škola ve Zruči nad Sázavou zahájila ve spolupráci s organizací Život 90 pro seniory pokračovací kurz práce na počítači. Přihlásilo se deset zájemců. 

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Okresní fotbalové výsledky mládeže: kontumace utkání mladších žáků

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tradiční výsledkový servis mládežnické kopané z uplynulého víkendu. Nechybí ani střelci branek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení