Beni, jak jste spokojený s přípravou, zvláště se soustředěním ve Zruči?

Moc! Kluci letos odmakali na sto procent vše, co se po nich chtělo. Mají ode mě velké uznání. Ve Zruči to bylo ještě lepší, tam jsme bydleli a de facto měli halu jen pro sebe. Takže kluci i tam zvládli vše super, jak dvojité denní dávky tréninku, tak i oba přáteláky s Hradcem Králové a Helasem. Fyzicky jsme na začátek sezóny úplně připraveni.

Jak se vám jeví nové posily, kterých je celkem dost?

Kluci zapadli fantasticky. Amrani už tady byl, takže jeho nepočítám, ale Ramirez a Salgado jsou oba super kluci a během pár dní se spřátelili se spoluhráči a vytvářejí spolu celek, jako by tady byli léta letoucí. Herně také bez problému, ani jsem nečekal, že by herně měly problémy, protože jsem je sám vybral. Amraniho role v týmu se ví, jaká je. Ramirez také přišel jako nový hráč, začal hrát a zvládnul to bez sebemenších potíží, on speciálně nám letos pomůže strašně moc. „Kike" Salgado musí ještě trochu dohnat fyzičku, ale herně a futsalově je úplně někde jinde, prostě španělská škola.

Plánujete hrát na dvě lajny - zahraniční a českou? Kam zařadíte Olivieru?

Určitě neplánuji hrát na tři lajny. Zatím to vypadá tak, že na jednu českou a jednu zahraniční, ale je to pouze pro začátek, protože jakmile se tým dobře sehraje a každý bude vědět, jak jeho spoluhráč hraje a co potřebuje za balon a přihrávku, tak pak budu dělat tým dle soupeře a dle stylu, který budeme chtít hrát. Bude soupeř, kde budeme muset hrát rychle, tak postavím rychlé hráče, bude soupeř, kde musíme hrát tvrdě a silou, tak poupravím sestavu v kombinaci se siláky, a samozřejmě budu brát v potaz i to, aby hráli všichni hráči, kteří budou v kádru. To je deset hrajících plus dva gólmani, jakož i fakt, že někteří nebudou mít dobrou formu v danou chvíli anebo budou mít „plný zuby" futsalu, tak je nechám odpočinout. Dříve jsem tuto možnost neměl, bohužel. Mohou být důvodem i zranění či karty. A Caio Oliveira? Toho mohu zařadit úplně všude. Přivedl jsem ho díky jeho univerzálnosti a on bude takovým žolíkem v týmu.

Hodláte ještě nějak doplňovat kádr?

Zatím ne. Jsme domluveni s Douglasem a Capetou na leden. Chtěl bych minimálně alespoň jednoho z téhle dvojice přivést, ale doufám, že to nebude kvůli tomu, že se nám nedaří, nebo že někdo odpadl z týmu. Čistě kvůli posílení týmu před play off. Pokud nám to rozpočet dovolí, tak přivedu oba dva.

Dostane více prostoru reprezentační trio Lištván, Rodek, Vahala?

Já si myslím, že za poslední tři sezóny Lištván, Rodek a Vahala budou spíše z loňska potřebovat o něco menší minutáž, protože v minulých sezonách hráli až na krev v průměru 30 až 32 minut na zápas, a to je moc. Teď to bude tak, že obě čtyřky dostanou stejnou minutáž a klukům jako je Rodek, Lištván a Brahimi se zvedne kvalita hry, jelikož budou čerstvější a budou moci hrát na sto procent každé střídání. To samé hodlám udělat s brankáři, kde jasnou jedničkou bude Vahala, ale i Bezstarosti bude chytat pravidelně v zápasových intervalech. Posílení kádru určitě přispěje ke kvalitě reprezentačního tria, protože speciálně pro dvojici reprezentantů Lištván-Rodek bude teď snadnější hrát, jelikož v týmu budeme mít minimálně další čtyři, kteří budou v jejich kvalitách. Osobně od nich očekávám, že se jejich výkony ještě vylepší a to musí, protože s posílením kádru se vylepšil tréninkový proces a to je základ k vylepšení kvality hráčů.

Co očekáváte od dnešního prvního zápasu s Nejzbachem?

S Nejzbachem jsme odehráli snad historicky první zápas lize a máme s nimi nejvíce vzájemných zápasů. Je to těžký soupeř, který hraje tvrdě a s dlouhými výhozy Gerčáka na dlouhány typu Semerád, Michalec či Vladyka. Letos posílili a přišel i nový trenér Kopecký, takže osobně očekávám velmi těžký zápas, ale přes veškerou úctu a respekt vůči Nejzbachu, nic jiného než výhru neočekávám. Víme o naší kvalitě a ta nám velí získat tři body. Doufám, že budeme mít ve zručské hale plno diváků a poženou nás k prvním třem ligovým bodům.

1. kolo Chance futsal ligy
FC Benago Zruč n. S. - 1. FC Nejzbach Vysoké Mýtopátek 25. září od 20 hodin