Nejrychlejší čas měl Kutnohorák Tomáš Tvrdík, který doběhl do cíle s časem 55:08. Náskok na druhého Pavla Hrdinu měl 42 vteřin. „Jsem nadšený, protože toto mistrovství bylo jedním z mých nejdůležitějších cílů v tomto roce. První mistr je jen jeden. Převažují pocity radosti,“ usmíval se po závodě kutnohorský překážkář.

Tomáš Satinský, který doběhl třetí, prohlásil, že trať byla snad šitá Tvrdíkovi přesně na míru. „Trať byla pro mě rozhodně lepší, než kdyby se běželo v lyžařském areálu, jako byly Kouty. Asi s Tomášem mohu souhlasit. Trať mi hodně vyhovovala,“ přiznal Tvrdík. Možná mu závod připomněl kariéru na horských kolech v kategorii Cross Country. „Částečně to bylo podobné. Intenzita by se tomu dala přirovnat. Byly tam krátké prudké kopce,“ řekl o Kutnohorák o trati v Milovicích.

Závod byl speciální v tom, že se běželo intervalově, tudíž závodníci nevybíhali najednou. „To je to, co na Gladiator Race nemám úplně rád. Nejradši závodím v kontaktu. Vím, jak na tom jsou ostatní. Tohle je taková časovka, kdy se člověk musí sám donutit. To není vždy jednoduché. Když jsem dohonil Jirku Vacíka, tak jsem začínal věřit, že by to mohlo být dobré. Startoval hodně přede mnou. Když jsem měl náskok na takového borce, tak jsem věřil, že budu na bedně,“ popsal mistrovství Tvrdík.

V závodě běžel jednatřicetiletý Kutnohorák pouze jeden hendikep. „U paintballu jsem netrefil terč. Běžecký hendikep tam byl celkem krátký, takže jsem se ani nesnažil extra mířit. Nechtěl jsem ztrácet čas, tak jsem to vzal, vystřelil vedle, oběhl trestný okruh a běžel jsem dál,“ uzavřel mistr České republiky Tomáš Tvrdík.