Vyrovnaný zápas skončil těsnou výhrou Kutné Hory 5:4. „Po nezvládnutém utkání z minulého týdne jsme se chtěli vyvarovat největším chybám a vstoupit do utkání proti Orlicku co nejlépe. To se nám povedlo a po většinu času jsme byli dominantní na míčku, společně s velkým množstvím střel,“ líčil trenér Luboš Rauer a pokračoval: „Bohužel přesnost a gólové zakončení nám stále dělají problémy, proto jsme nedokázali soupeři odskočit na výrazný rozdíl ve skóre.“

Závěr zápasu byl dramatický. Kutnohoráci rozhodli až v 59. minutě. „Bohužel koncovka zápasu byla velmi zvláštní a doposud jsem se s ničím takovým nesetkal. Každopádně i tak se podařilo závěrečný tlak zvládnout a udržet vedení, z čehož pramení první ligová výhra v této sezoně. Věříme, že na tento výkon navážeme a budeme se prezentovat co nejlepším florbalem i příští víkend na domácí palubovce,“ dodal Rauer.

FbK Orlicko Třebovsko x FBC Kutná Hora 4:5 (1:1, 1:1, 2:3). Branky K. Hory: 15. Staňo (Petrásek), 23. Listík (Tvrdík), 41. Vojtěch (Staňo), 53. Špaček (Chalupa), 59. Vojtěch. Sestava Kutné Hory: Bochníček Bohuslav (Dlouhý Jaroslav) - Chalupa Josef, Špaček Šimon, Novotný Jan, Pešl Tomáš, Zelený Martin, Spurný Ondřej, Petrásek Jiří, Vojtěch Lukáš, Jedlička Jakub, Staňo Lukáš, Tvrdík Antonín, Listík Petr. Trenéři Rauer Luboš, Rowe Adam.

Další zápas: neděle 27. září od 18 hod. proti FBC Letohrad (SH Klimeška).