Na startu nechyběl dvojnásobný vítěz z předešlých dvou let Jaroslav Novotný z Autocombi, loňský vítěz multisportovního seriálu Král Středohoří Jan Rada, ale i řada dalších známých tváří z akcí CD*KH.

První disciplína tradičně nerozhodovala o celkovém vítězi, nejrychleji zaplaval mladý Jakub Vrbenský, loni bronzový. Na kole se ale začali brzy prosazovat favorité Novotný s Radou, druhý jmenovaný po skvělé jízdě dorazil do druhého depa o minutu dříve. Na běhu se už nic neměnilo, Jan Rada uhájil vedení a po dvou letech bral titul kutnohorského „Železňáka" v čase 1:06:24. Jaroslav Novotný získal stříbro za 1:08:44 a bronzovou medaili si pověsil na krk opět Jakub Vrbenský díky času 1:12:08, který odolal dotírajícímu Michalu Vavákovi z pořádajícího oddílu.

V kategorii žen hlavně po vynikajícím kole zvítězila domácí Helena Křivohlavá v čase 1:30:03, stříbrná byla Lucie Krátká za 1:33:58, třetí místo obsadila Veronika Chvátalová v čase 1:38:55.

CD*KH už nyní zve na vrcholnou akci roku, sedmý ročník běžeckého závodu Dačického 12, který se letos koná 8. srpna v novém hávu se startem a cílem u Chrámu svaté Barbory.