Michale, jak dlouho jste hrál v Tangu? Po kolika sezonách ho opouštíte?

Momentálně jsem hrál v Tangu sedmou ligovou sezonu. Předtím jsem hrál v dresu Tanga sezonu a půl druhou ligu. Do Tanga jsem přišel ke konci jednoho ročníku druhé ligy, kdy jsme hráli s Helasem o postup, ale soupeř si tenkrát na jedno utkání vypůjčil Gerčáka a další borce, čímž jsme nepostoupili. Další rok jsme hráli znovu druhou ligu. Prohráli jsme v Třinci první kolo a pak jsme jednadvacet zápasů po sobě vyhráli a postoupili jsme do první ligy. V Tangu jsem hrál osm a půl roku a po jedné sezoně jsem byl na play off ve slovenské Senici, kde jsme s Dimem Chadzidisem vybojovali třetí místo.

Co očekáváte od první změny dresu v české lize? Jak moc těžké to rozhodnutí bylo?

Rozhodování bylo hodně těžké. Celou dobu jsem byl v Tangu a žil jsem pro něj. Holt se však životní situace mění, stejně jako ty sportovní. V rámci nové životní situace se spousty věcí změnilo a budu pendlovat mezi Prahou a Mostem. Do Brna budu jezdit jen pro syna. Takové cestování je šílené, obzvlášť v zimním období, takže bych nemohl dojíždět na otočku jen na tréninky. V prosinci se rozjel takový kolotoč. Měl jsem spousty nabídek jako ze Slavie, Sparty i Plzně. Za všechny nabídky děkuji, jednání byla korektní. Nakonec jsem se rozhodl pro Benago. V jednu chvíli už jsem byl ve Slavii, ale ještě se ozvala Plzeň. Řešil jsem to za minutu dvanáct a rozhodl jsem se pro Zruč. Už kvůli tomu, že chce hrát o nejvyšší příčky.

Michal BelejVěk: 33
Kariéra: Tango Brno, Senica, Tango Brno, Benago Zruč n. S.
Ligové starty: 176
Ligové branky/ asistence: 200/144
Reprezentační starty: 94
Reprezentační góly: 44
Pohárové zápasy: 9
Pohárové góly: 14

Jak velká šance podle vás je, že Benago získá titul?

Byl bych rád, kdyby skončila chrudimská nadvláda, nebojím se říct, století. Klobouk dolů před ERA-PACKem. To je velká paráda, ale nikdy neříkej nikdy. Stát se může cokoliv. Na druhou stranu nikde není psáno, že Benago bude hrát finále. Play off je hodně specifické. Chci hrát o nejvyšší příčky. Bohužel, s Tangem se mi to nepodařilo, ale ve finále jsme hráli. Benago ve finále nikdy nebylo. V památné sérii jsme Zruč vyřadili, když jsme prohrávali nula-dva na zápasy. S Benim Simitči jsme si řekli, že bychom to rádi do finále dotáhli.

Do Zruče jste šel pouze na hostování do konce sezony, což není nic dlouhodobého.

Ano, do Benaga nepřestupuji, ale jdu hostovat. V Tangu zůstávám, protože tam jsem s Jiřím Štěrbou jednatel klubu. Tímto hostováním pro mě Tango nekončí. Klukům budu fandit na dálku. Budu chtít, aby se Tango zachránilo.

Jak moc vám přestup pomůže v době před blížícím se únorovým Mistrovstvím Evropy v Srbsku?

Je to pro mě krok dopředu, protože Benago trénuje minimálně třikrát týdně. Bude to pro mě důležité. Domluvil jsem si všechny tréninky a mluvil jsem i s kondičním trenérem Benaga, od něhož budu mít individuální plán v posilovně. Navíc nám trenér Neumann posílal individuální plán kondiční přípravy. Do mistrovství Evropy moc času nezbývá, ale tréninků bude dost. Těším se na první zápas v neděli proti Slavii, kde už jsem jednou nohou byl. Teď proti ní budu hrát. Bude to peprný a atraktivní zápas. Navíc bude hrát druhý se třetím.

Trenér Beni Simitči o Michalovi Belejovi:„Michal je hráč borec. Je přesně ten typ futsalisty, kterého jsem chtěl do týmu. Ještě v létě jsme byli v kontaktu a projevil jsem zájem o jeho služby, jenže on jako správný kapitán týmu neopustil Tango. Teď se situace změnila, tak jsme to zase oživili, a dohodli se velmi rychle a férově. Určitě to nebyl dlouhý porod. Skoro. (smích) Michal má takovou kvalitu, že může hrát prakticky s každým. Budu ho při hře využívat jak s Marcelem, Diegem a Andrém, tak i s Rodkem a Azemem. Na power play to samé. Tady očekávám s jeho příchodem ještě větší sílu a kvalitu. Standardky se nám zkvalitní a herní varianty také. Krátce řečeno, jde k nám reprezentant a jeden z nejlepších českých hráčů, jakého v lize máme. Prostě hráč z Klubu střelců 250! Co víc dodat? Jsem za to rád a tímto ho vítám v Benagu. S ním budeme ještě silnější než doposud."