SKP Olympia Kutná Hora B – FBC Vokovický Šavle 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

V repríze utkání z posledního turnaje se v první třetině prosadil pouze Dus po přihrávce Reithara, jinak končily pokusy obou týmů v nepřesné rozehrávce nebo na dobře chytajících brankářích. Když Blahník v půlce zápasu vybídl ke druhé brance Duse, zdálo se, že už bude mít Olympia snadnou cestu k vítězství, jenže soupeř snížil po rychlé kombinaci dobře umístěnou střelou do růžku branky. V poslední minutě druhé části však dlouhé nahození Reithara před gólmana Šavlí chytře nadzvedl Blahník a obloučkem trefil branku. V poslední třetině zaúřadoval Netolický a svým hattrickem prakticky rozhodl. Nejprve využil přesilovku po pěkné kombinaci s Blahníkem a pak dvakrát využil ke skórování dvě Dusovy přihrávky. Toto druhé vítězství nad tímto soupeřem v řadě bylo ovšem oproti předchozímu více vydřené.

Branky a nahrávky Kutné Hory: 5. Dus (Reithar), 18. Dus (Blahník), 24. Blahník (Reithar), 28. Netolický (Blahník), 31. Netolický (Dus), 36. Netolický (Dus).

FBC Čelákovice – SKP Olympia Kutná Hora B 7:5 (1:3, 2:1, 4:1)

Do zápasu vlétl Dus jako uragán, vyhrál buly, obhodil protihráče a čtyři vteřiny po úvodním hvizdu rozvlnil síťku soupeře. Čelákovice jsou však zkušený tým s řadou výrazných individualit a velmi důraznou hrou ubíraly kutnohorským mnoho sil v osobních soubojích. Přesto se po křížné nahrávce od Duse prosadil Blahník pohotovou střelou k tyči. Poté byl však vyloučen Dušek za bránění ve hře a soupeř toto vyloučení potrestal již po půl minutě. Za tři minuty si však Kutná Hora vynutila svým tlakem trestné střílení, které však Dus neproměnil. To však ještě do první přestávky napravil a svou individuální akci zakončil gólem. Když pak v půli zápasu přidal po Reitharově nahrávce gól Kruliš, vypadalo to s nadějemi Olympie dobře. Když navíc v této fázi zápasu Kutná Hora Čelákovice přitlačila, šance střídala šanci, bylo navýšení náskoku nadosah. Avšak ztráta koncentrace na konci druhé třetiny a hloupé chyby v bránění celého družstva znamenaly obdržení dvou branek a snížení na rozdíl jediné. Navíc hned v úvodu třetí části pískali rozhodčí nájezd i proti Kutné Hoře. Nejlepší střelec soutěže Aleš Mostecký se nemýlil a bylo vyrovnáno. Navíc pět vteřin poté po vyhraném buly Čelákovice rychle zakombinovaly a zápas otočily. Vlajku Kutné Hory naposledy zvedl bek Dušek, který z obranné půlky nahodil balónek na branku soupeře a ten k překvapení všech skončil až v síťce. Za vyrovnaného stavu se hrál ostrý florbal plný osobních soubojů na hranici pravidel. Jeden z nestandardních výroků rozhodčích okomentoval nevhodně bek Reithar a dostal trest na dvě minuty. Těsně před vypršením jeho trestu soupeř přece jen využil výhodu jednoho muže v poli navíc. Minutu nato potrestali rozhodčí faul v malém brankovišti nájezdem proti Kutné Hoře. Na nájezd se postavil do branky Olympie Hála, ale ani on nejlepšího střelce soutěže nevychytal. Dvougólové manko se snažila Kutná Hora smazat, ale čas i soupeř byly proti. Nepomohlo ani vyloučení Čelákovic a krátká hra bez brankáře. I podruhé v sezóně musela Kutná Hora před tímto soupeřem smeknout.

Branky a nahrávky Kutné Hory: 1. Dus, 4. Blahník (Dus), 12. Dus, 18. Kruliš (Reithar), 27. Dušek (Reithar). Sestava: Hála (Šavle), Bochníček (Čelákovice) – Dojčiak, Dušek, Reithar – Chalupa, Blahník, Netolický, Kruliš, Dus.

Jan Dojčiak