V sobotu se popral se závodem Super, který měřil více jak 14 kilometrů. V neděli si ještě v elitní vlně zaběhl Sprint, který čítal necelých 8 kilometrů. „V neděli jsem šel sám za sebe a bylo to hodně tvrdé. Obdivuji všechny elitní závodníky, kteří běží na krev. Já jsem v neděli doběhl totálně vyřízený,“ líčil Richard Hrčkulák a pokračoval: „V sobotu jsem běžel ve skupině lidí a čekali jsme na všechny ostatní. S Mírou Procházkou a Honzou Listopadem jsme jim pomáhali.“

V neděli měl Hrčkulák mezi Kutnohoráky třetí nejlepší čas. A dělal jen 30 angličáků. „Spadl jsem na Spartan Rigu, kde se ručkuje po tyči, na kruhách a po lanech. Už jsem byl silově na dně. Jsem nadmíru spokojený a mám velkou radost,“ usmál se Hrčkulák.

V sobotním závodě dělal Kutnohorák 60 angličáků. Nedal Spartan Rig ani novou překážku Olympus, kde je potřeba přejít hladkou stěnu jen za pomocí řetízků nebo boulderových úchytů. Oštěp trefil v obou závodech. „Když trénuji na Olympii, tak ze šedesáti pokusů trefím jeden oštěp. V Koutech jsem trefil dva ze dvou. To mě potěšilo,“ řekl Hrčkulák.

Kdy poběží Hrčkulák další závod Spartan Race? „Poběžím v srpnu v Litovli. Bude to opět se skupinou, ale hlavně s dcerou Verčou,“ odpověděl borec víkendu.