Cesta Tennyse Sandgrena na challengeru v Severní Karolíně skončila vlastně ještě rychleji než začala. V prvním kole se totiž aktuálně 103. hráči světového žebříčku ATP povedlo hned v první hře prolomit podání soupeře, poté ale přišel zkrat.

Tři roky po triumfu ve Fed Cupu se Kateřina Siniaková přijela do rodného Hradce pochlubit i s olympijskou medailí.
Siniaková: Olympijská medaile je fajn, ale chci být světovou jedničkou

V Sangrenovi bouchly saze ve chvíli, kdy ho zasáhl prudce hozený míček sběračem do rozkroku. Americký tenista v reakci na to nastřelil rozhodčího míčkem, za což byl diskvalifikován.

Z celého incidentu je jen záběr, při kterém se sběrač omlouvá Sandgrenovi po zásahu do intimních partií, z odpalu míčku proti rozhodčímu však žádný záznam vytvořen zatím nebyl.

„Takže dnes jsem byl zasažen do přirození podavačem. Vzteky jsem napálil míček do plotu, který bohužel trefil čárového rozhodčího, který akorát kráčel na druhou stranu. Ale aby bylo jasno, byla to výhradně moje chyba," potvrdil celý incident na svém twitterovém účtu Sandgren.

Americký tenista tak navázal na počínání Novaka Djokoviče na loňském US Open. Světová jednička v osmifinále se Španělem Pablem Carreňem po ztraceném gamu na 5:6 odehrál naslepo míček za svá záda a trefil čárovou rozhodčí. Ta se zhroutila na zem a sténala bolestí, za chvíli ale odešla z kurtu po svých.

Djokovič byl následně po několikaminutové debatě supervizora turnaje s rozhodčí diskvalifikován, za svůj výstup tehdy dostal pokutu 10 tisíc dolarů (přibližně 224 tisíc korun).