A hned se zrodilo překvapení. Nejhorší tým soutěže si vyšlápl na první Jump Boys, kterým zřejmě vedení v soutěži svázalo nohy.

Ve skvělé sérii pokračuje i Soča Suchdol, která tentokrát zdolala STS Chvojkovice díky hattricku Gembiczkého.

Restaurace Na Valech – Teachers 6:3 (2:2)

Teachers nastoupili k utkání pouze se čtyřmi hráči v poli, čehož k rychlému nástupu využili hráči Restaurace Na Valech. Ve 2. minutě pálil z pravé strany J. Vančura a o minutu později zvýšil na 2:0 jeho parťák Sýs. Stejně jako rychle Vala vedla, tak Teachers dokázali srovnat. Během 10. minuty totiž střílel přesně Hejduk a hned po rozehrávce připravil ten samý hráč gól pro Jelínka – 2:2.

Po přestávce se učitelé překvapivě dostali do vedení. V 15. minutě sklepl Hvězda hlavou míč pro Jelínka, který mu následně připravil gólovou pozici - 2:3. Síly však Teachers docházely rychle. Ve 22. minutě srovnal po rohu Kosíka P. Novotný a o minutu déle otočil skóre ve prospěch „valníku“ po akci J. Vančury Jak. Spáčil – 4:3. Dva hřebíčky do rakve Teachers pak zasadili J. Vančura s Kosíkem.

Branky a nahrávky: 2. J. Vančura (Sýs), 3. Sýs (Jak. Spáčil), 22. P. Novotný (Kosík), 23. Jak. Spáčil (Sýs), 24. J. Vančura (Malina), 26. Kosík (Jak. Spáčil) – 10. Hejduk (Hvězda), 10. Jelínek (Hejduk), 15. Hvězda (Jelínek). Rozhodčí: Dolejš, bez karet. Restaurace Na Valech: Malina – Vlach, P. Novotný, J. Vančura, Jak. Spáčil, Sýs, Kosík. Teachers: Sochůrek – Třískala, Jelínek, Hvězda, Hejduk.

Freaks – VS35,- 0:8 (0:3)

Freaks předčili Teachers. Nastoupili pouze se třemi hráči v poli, ovšem hráči VS35,- se zachovali v duchu fair play a soupeři dali šanci: Také hráli se třemi hráči v poli, i když měli možnost střídat! I tak ale početní převaha byla znát a VS35,- si nakonec připsala pořádnou výhru 8:0. Nejvíce se střelecky dařilo Thiememu, Černému a Lebedovi.

Branky a nahrávky: 7. Thieme, 11. Černý, 13. Kopecký (Thieme), 17. Thieme (Kopecký), 17. Černý (Holub), 18. Lebeda (Holub), 25. Stoupa (Lebeda), 26. Lebeda (Holub). Rozhodčí: Dolejš, bez karet. Freaks: Rohlíček – Vorlíček, Snížek, M. Šváb. VS35,-: Manus – Thieme, Černý, Holub, Lebeda, Kopecký, Zeman, Hruška, Stoupa.

Jump Boys – NC Palma 3:4 (1:1)

Ve třetím zápase se ukázalo, že i „růžový" tým nemusí mít svůj den a úkol udržet si vedoucí pozici v celkovém bodování nesplnil. Oproti tomu Palma do zápasu vstoupila s velkým nasazením a ukázala, jaké kvality v sobě skrývá. V bráně Jump Boys se nově objevil J. Vrba, který tak zaskočil nemocného Čižinského. Zápas měl už od začátku náboj, takže faulů a strkanic bylo nespočet. Ve 4. minutě padl první gól, který si na své konto připsal Pavlík. Hned o minutu později ale promarnil šanci na druhý gól a tuto chybu potrestal L. Dvořák a srovnal na 1:1.

Na začátku druhého poločasu využil nepozornost obrany Pospíšil a Palma se dostala do vedení 2:1. Snahu o vyrovnání „růžových“ důrazně odrazil gólman Mil. Hubáček, který v zápase předvedl perfektní výkon. V posledních třech minutách se hrálo jako při tenise. Nejdříve ve 23. minutě Pospíšil zvýšil skóre na 3:1, na to přišla odpověď od A. Schwarze - 3:2. A 25. minuta přinesla ještě dva góly, nejdříve skóroval L. Dvořák a nakonec Vojtíšek uzavřel skóre utkání střelou z půlky na konečných 4:3. „Lepší prohrát teď než v play off. Aspoň si teď sedneme zpátky na zadek,“ řekl po utkání obránce Jump Boys Michal Pavlík.

Branky a nahrávky: 4. Pavlík (Vojtíšek), 24. A. Schwarz (Pavlík), 25. Vojtíšek (A. Schwarz) – 6. L. Dvořák, 14. Pospíšil, 23. Pospíšil, 25. L. Dvořák. Rozhodčí: Dolejš, bez karet. Jump Boys: Vrba – Pavlík, Šourek, Husa, Hylský, Vojtíšek, A. Schwarz. NC Palma: Mil. Hubáček – L. Zelený, Malý, Pátek, L. Dvořák, Pospíšil.

STS Chvojkovice – Soča Suchdol 1:3 (0:1)

Suchdolský střelec Gembiczký pokračoval ve své dovednosti i v 15. kole. Svůj tým dostal v 7. minutě do vedení, čímž hráče STS hodně překvapil. Bojovný zápas se lámal až ve druhém poločase. V 17. minutě to byl znovu Gembiczký, kdo rozvlnil síť za Peroutkou a Soča vedla už 2:0. Snížení přišlo ve 21. minutě, kdy Suchdol nakupil fauly a penaltu proměnil přesnou střelou k tyči Franc – 1:2. Naději si však Chvojkovičtí pohřbili sami, když také faulovali a nabídnutou penaltu přetavil v hattrick Gembiczký minutu před koncem zápasu – 1:3.

Branky a nahrávky: 21. pok. kop Franc – 7. Gembiczký, 17. Gembiczký (P. Bříza), 25. pok. kop Gembiczký. Rozhodčí: Dolejš. ŽK: Trojan, Kuchan (oba Soča). Chvojkovice: Peroutka – Klíma, Dostál, Jirásek, Čunderlík, Kocourek, Böhm, Franc, Hurt. Soča Suchdol: M. Novotný – V. Dvořák, P. Bříza, Langr, Gembiczký, Trojan, Kuchan, Kuchař.

Kantor&Spol. – Dřevo Tvrdík 1:3 (1:1)

Souboj o třetí místo v modré skupině byl hodně opatrný. Kdo však nebyl v 6. minutě opatrný byl Kakáček z Dřeva Tvrdík, který fauloval v pokutovém území J. Moce a penaltu proměnil M. Růžička – 1:0. Kdo by však v tu chvíli čekal, že to je od Kantoru vše. Zlom přišel šest vteřin před koncem prvního poločasu, kdy srovnal skóre střelou do odkryté brány Kakáček – 1:1. Vyrovnávací branka Dřevo nakopla. „Modří“ se více tlačili do zakončení a povedlo se jim dvakrát skórovat po pěkných akcích. Střelci byli J. Veselý a Radil. Tým Dřevo Tvrdík se tak vrátil znovu na pozici zaručující přímý postup do play off.

Branky a nahrávky: 6. pok. kop M. Růžička – 13. Kakáček (Z. Volenec), 17. J. Veselý (Kakáček), 25. Radil (J. Veselý). Rozhodčí: Dolejš. ŽK: Z. Volenec (DT). Kantor&Spol.: M. Říha – M. Moc, J. Moc, Blažek, R. Poul, Kantor, M. Vrba, J. Špitálník, M. Růžička. Dřevo Tvrdík: Flégr – Herčík, Kakáček, Z. Volenec, Radil, J. Veselý, Červinka, M. Veselý.

6. Energit HC 12 2 0 10 20:55 6

Sestava kola: Mil. Hubáček (NC Palma) – J. Veselý (Dřevo Tvrdík), Černý (VS35,-) – Gembiczký (Soča), Jak. Spáčil (RnV).

16. kolo, 3. února 2011: Green Bar – STS Chvojkovice (19.30), Restaurace Na Valech – Kantor&Spol. (20.00), Freaks – Soča Suchdol (20.30), VS35,- - Energit HC (21.00), Teachers – Jump Boys (21.30).