České Budějovice – Kutná Hora 44:11 (23:4)

Od úvodních minut tohoto utkání bylo jasné, kdo „bude tahat za kratší konec". Tým dorostenců Sparty totiž dorazil na jih Čech pouze s šesticí hráčů (tedy v poli o jednoho méně) a v takto oslabené sestavě na domácí v žádném případě neměli. Ti ve 12. minutě již vedli 9:0 a postupně svůj náskok navyšovali. První poločas skončil jejich vysokým vedením 23:4. A v tom druhém byl obraz hry obdobný, domácí využívali stálé přesilovky (6 minut dokonce 6 na 4) a náskok postupně narostl až na konečný rozdíl 33 branek – utkání skončilo jejich jednoznačným vítězstvím 44:11.

Dorostenci Sparty to měli v úvodním jarním utkání hodně složité. Již tak úzký kádr hráčů se vinou nemocí a zranění „smrskl" na pouhých „šest statečných" a ti nemohli na široký domácí kádr stačit. Z jednotlivců nikdo tentokrát příliš nevynikl, ono to ani v této sestavě dost dobře nešlo. Na postu trenéra zastoupil Jiřího Hasalu (je na první dvě jarní kola v zahraničí) v tomto utkání obětavě Alois Salák mladší.

A takto hodnotil zastupující trenér nedělní utkání. „Před zápasem prvního jarního kola naše dorostence přepadla angínová epidemie. Do Českých Budějovic odjíždělo šest statečných s vědomím, že celý zápas odehrají v oslabení a bez střídání. Oproti tomu náš soupeř byl v plné sestavě čtrnáct hráčů a dva hráči, kteří se nevešli na soupisku, byli v hledišti. V prvním poločase jsme si sice dokázali vytvořit gólové příležitosti, ale nevycházela nám koncovka. Ve druhém poločase jsme zlepšili jak proměňování šancí, tak i obranu, což ale na velký náskok soupeře nestačilo. Chtěl bych klukům poděkovat za to, že všichni statečně bojovali až do konce a zápas nevzdali. Nezbývá než tento zápas hodit za hlavu a těšit se na to, že si v sobotu zahrajeme také v plné sestavě kvalitní a férový zápas proti Plzni," říkal Alois Salák ml.

Statistiky

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Benešovský 4, Brož 2, Kuře 2, Nádvorník 2 a Veselý 1. Trenér Alois Salák ml. Napomínání: 0 – 0. Vyloučení: 1 – 3. Sedmičky: 5/3 – 2/0. Rozhodčí: Artl – Černý (oba Praha). Diváci: 48.

Petr Vobořil