Michale, máme tu první akci Clubu Deportivo v novém roce. Jak jste připraveni na duatlon, který odstartuje v sobotu?

Připraveni jsme jako vždy maximálně. Zázemí zařízeno, ocenění pro nejlepší také, nebudou chybět ani slova chvály a motivace ještě většího trénování pro všechny závodníky. Trať vyznačíme během pátku a sobotního dopoledne. Takže zveme všechny sportovce na start!

Ještě před otázkami k samotnému závodu, přináší CD*KH pro letošek opět nějaké inovace?

A že jich je! Tou největší asi změna zázemí a časti tratě u Dačického 12, startovat a dobíhat se bude u chrámu svaté Barbory vzhledem k renovaci parku Pod Vlašským dvorem. Máme nové webové stránky, registrace na Dačického 12 je v plném proudu. Také jsme registrovaný atletický oddíl u ČAS, takže kdo chce sbírat vavříny pod naší vlajkou, přihlaste se u Jana Ďoubala nebo mě. Už za týden za nás poběží Kuba Černý mistrovství ČR v půlmaratonu v Pardubicích. A Jirka Zajíc běžel za Club Deportivo v březnu ultratrailovou Transgrancanarii.

Zpět k aktuálnímu dění, co všechno závodníky čeká na trati CDuatláKHu?

Žádné záludnosti a léčky pro rychlejší jedince nepřipravujeme. Běžecká část je pro našince z Dačického 12 známá, překvapit jen může terén a stav okolí na panství pana Dospivy. To samé i cyklo – jede se prakticky pořád po hlavní, stačí se jen správně otočit v Košicích. V depu Na Hutích samozřejmě nějaká ta voda plus banán, pro náročnější pivo. A zapomněl jsem na příjemné jarní počasí.

Kdo všechno se může závodu zúčastnit a co je pro to třeba udělat?

Nemámě věkové limity, každý startuje na vlastní nebezpečí. Stačí jen vstát z postele a přijít k prezentaci Na Hutě, v sobotu 11. dubna cca v 9.30 hodin. Samozřejmě je možné poslat email a vše o závodu si přečíst na www.dacickeho12.cz.

Jak jste zapracoval v oblasti PR, co se týká rozšíření startovního pole?

Letos jsme to nepodcenili. (smích) Závod je zařazen do termínovky na triatlony.com jako první duatlon v ČR a o závodu ví většina místních periodik. Nejvíc ale vsázíme na ústní propagaci od absolventů závodu: „Čau Tondo, hele, jdeš v sobotu? Ty vole, jede se perfektní závod v Hoře, skvělá trať, ženský, pivo…" (smích)

Co bude podle vás rozhodovat? Dobrý běh nebo rychlá cyklistická část?

Fotbalisté by řekli, že trocha toho fotbalového štěstíčka. Tady jsme ale u „–atlonu" a tady většinou rozhoduje nejdelší část, pokud není člověk úplně špatný běžec. Bojím se, že po cyklistice bude vymalováno a přál bych si drama na druhém běžeckém úseku.

Na jaká esa z Kutnohorska se můžeme těšit? Ať už běžecká nebo cyklistická.

Po dvou letech by se měl na startu objevit místní cyklistický fantom Honza Rada, účast mi poprvé potvrdil i Petr Gondek. Věřím, že dorazí vítěz z roku 2012 Honza Němec, Jarda Novotný z Autocombi, snad nebude chybět ani loňský Moraviaman David Kudrna. Obhájce zlata Petr Novotný by naopak dorazit neměl, tak uvidíme, komu přepustí trůn. Věříme i v hojnou účast žen, minimálně čtyři už bude ženský účastnický rekord. Rád bych viděl na startu známé, ale i nové tváře. Závod je přeci jen test formy před nadcházející sezonou. Škoda Petra Vabrouška, ale běží maraton na severním pólu.

Duatlon by pro některé mohl být i ideální přípravou na červnový triatlon nebo srpnovou Dačického 12. Souhlasíte?

CDuatláKH bereme jako první závod našeho seriálu a samozřejmě může být vhodnou přípravou. Rozjíždí se kolotoč venkovních závodů, pro někoho může být vrchol naše „Dáča", pro někoho ironmanská Havaj. Rozdíl v tom nevidím. Kdo si chce přijít zasportovat, zazávodit, zaběhat nebo projet na kole, má teď možnost. Nabízíme pohodovou atmosféru, veselí, ale i správné soutěžní klima. Budeme rádi za každého účastníka!

CDuatláKH 2015Termín: Sobota 11. dubna 2015
Registrace: 9:00 - 10:00
Start: 10:15
Start a cíl (depo): Závod má jedno depo v prostoru louky u klubovny Na
Hutích (GPS 49°56'1 "N 15°15'30 "E)
Startovné: 70 Kč