Beni, co nového vymýšlíte na fanoušky Benaga?
Jelikož si to fanoušci zaslouží, tak jsem se rozhodl, že jim pro letošní ročník udělám poslední radost v podobě posil a musím říct, že opět to bude zvučná posila, a to náš staronový Caio de Oliveira!

Vždyť jste v létě tvrdil, že nebude…
Ano, protože Caio se rozhodl studovat, ale před dvěma týdny změnil rozhodnutí a hned mě informoval, že by rád zpátky. Vzal jsem si pár dnů na rozmyšlenou a rozhodl se pro ano.

Bude nastupovat zase za fotbalovou Jiskru?
To nemohu potvrdit, protože bude bydlet v Praze. Každopádně jedna novinka ve fotbalovém kádru se chystá, ale zřejmě až na jaře.

Vraťme se k futsalu. Máte hodně široký kádr. Kam s de Oliveirou?
Týden jsem přemýšlel a v hlavě jsem si vytvořil pekelnou čtyřku čistokrevných futsalistů ve složení Gabo Rick a Caio de Oliveira v obraně – Angellot a Fabian Gonzales vepředu. Bude to prostě to nejlepší, co se může dát do kupy v jedné čtyřce a abych řekl pravdu, hodně se těším na práci s nimi, protože oni půjdou spát a vstávat budou s futsalem a futsalovou taktikou.

S Rickem se ale dobře doplňuje Sýkora. Co bude s ním?
Máte pravdu, souhlasím s Vámi a jsem hodně spokojen s výkonem a s celkovým postojem Sykece (Sýkora) v našem týmu a myslím si, že speciálně on se bude ještě hodně lepšit. Je velké pozitivum, že je velký univerzál a můžu ho postavit kamkoliv, a proto si myslím, že také může hrát dobře v jedné čtyřce s Fílou (Filinger), Agem (Simitči) a Danem (Brožek).

Teď už budete spokojený s kádrem?
Ještě ne (směje se). Až se mi vrátí Mário Vozár z barcelonské stáže. Potom už budu spokojen a v klidu.

Připomeňme si tedy cíle Benaga v letošní sezoně?
Žádna změna. Skončit do třetího místa a potom ladit formu na play off. Máme hodně dlouhou cestu, takže přidáme na trénincích a potom se uvidí, co dál.

Brazilce budete moct vidět už v sobotu, kdy FC Benago hostí na své palubovce Helas Brno od 20 hodin. „Pokud nespadne letadlo, tak bude na zápase přítomen,“ dodal usměvavý Beni Simitči. Tým v týdnu opustil reprezentant Kosova Mejzini. "Přiznal, že na českou ligu nemá a vrátil se," vysvětlil Simitči.

Zápas můžete sledovat živě zde.