Sparta K. Hora - HC Kolín 27:26 (15:11)

S Kolínem se Sparta naposledy utkala v srpnu letošního roku na turnaji ve Zruči n. S., kde Kolín zvítězil jednoznačně 16:10. V mistrovské soutěži to bylo naposledy v sezoně 2006/2007 v SRL, tehdy Kolín zvítězil nejprve doma 25:21 a poté i v odvetě v Kutné Hoře 30:17. Kolín tehdy v SRL zvítězil a postoupil do 2. ligy, kde se vypracoval k předním týmům této soutěže. A tak do nedělního utkání nastupoval určitě v roli favorita. A že nehodlal v nic podcenit, bylo znát i z toho, že poprvé v sezoně nastoupil v plné sestavě čtrnácti hráčů!

Kutná Hora ale do utkání vstoupila poměrně dobře a ve 2. minutě vedla 2:0. O minutu později však bylo srovnáno – 2:2. A vyrovnaný stav na časomíře svítil i v 7. minutě – 3:3. V dalším průběhu však hráči Sparty zabojovali v obraně a začalo se jim nad očekávání dařit i v útoku. A tak na začátku 12. minuty vedli 7:3, v 16. minutě 9:5 a ve 20. minutě již 11:6. Hosté poté snížili na 11:8, ve 27. minutě již vedla Sparta rozdílem 7 branek – 15:8! Závěr poločasu jim ale nevyšel dle představ a po několika zbytečných chybách favorizovaní hosté snížili třemi brankami v řadě na poločasový čtyřbrankový rozdíl – 15:11. Pro Spartu to však bylo vedení nadějné a hlavně zasloužené. Ale čekal ještě celý 2. poločas.

V jeho úvodu sice Sparta zvýšila na 16:11, v dalších minutách však začali hosté mohutně dotahovat. Ve 37. minutě snížili na 16:14, ve 42. minutě již na 18:17 a ve 48. minutě bylo dokonce srovnáno – 20:20. A začínalo se vlastně znovu! Kutná Hora ale obrat v utkání nepřipustila a za dvě minuty odskočila na 22:20. A jedno až dvoubrankový rozdíl si udržovala v celém zbytku utkání. Hosté sice v poslední desetiminutovce šestkrát snížili na rozdíl branky jediné, vyrovnat se jim však již nepodařilo.

„Do utkání jsme nastupovali s vědomím, že Kolín je v tomto utkání velkým favoritem, protože disponuje kvalitním kádrem, důkazem budiž jeho druhé místo v loňské sezoně. Na druhou stranu ale také s vědomím našeho docela solidního výkonu v předchozím zápase s Prahou 4, na který jsme chtěli navázat," hodnotil zápas kutnohorský trenér Jiří Hájek a pokračoval: „A povedlo se, zlepšený výkon a přizpůsobení se stylu hry ve II. lize jsme potvrdili hlavně v prvním poločase. Jelikož jsme se i ve druhém vyvarovali zbytečných technických chyb, nepřišel tolik obávaný herní výpadek a drželi soupeře pod tlakem v podobě našeho neustálého vedení, zrodil se výsledek, jež by před začátkem zápasu čekal málokdo. Hráči dřeli na doraz celý zápas, předvedli velmi dobrou hru a zvládli i velmi dramatickou koncovku, proto je naše vítězství určitě zasloužené. Dočkali jsme se, máme první body a snad si i ukázali cestu, kterou by to mohlo jít."

Statistiky

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Kroutil 8, Kůrka 8, Hasala 4, Hájek 2, Hovorka 2, Brož 1, P. Polívka ml. 1, Šalátek 1, Bielický, Hrčka a Rudolf. Trenér Jiří Hájek. Sestava a branky Kolína: M. Sauer, Šimáně – P. Prachař 13, Svoboda 5, Souček 3, Kaisner 2, Capouch 1, Doležal 1, Pokorný 1, Malý, Mirtl, J. Prachař, Protiva a R. Sauer. Trenér Petr Vízner. Napomínání: 2 – 2. Vyloučení: 5 – 4. Sedmičky: 1/1 – 2/1. Rozhodčí: Semerád – Vlk (oba Pardubice). Diváci: 25.

Petr Vobořil