Do premiérového utkání v 1. lize vstoupily ženy aktivně. Česká Lípa dorazila do Kutné Hory v menším počtu hráček a spoléhala od úvodu na brejkové situace. Překonat obranný val se podařilo Kutné Hoře v 8. minutě, kdy se nejprve prosadila Drahokoupilová a poté zakončila kombinaci na jeden dotek Labudová. Dva slepené góly v rozmezí necelé minuty daly ráz celému utkání. Ve druhé části se vkradla nervozita na florbalky domácích hráček a s obtížemi se dostávaly do zakončení. Nakonec se podařilo potřetí v zápase skórovat, střela Labudové zapadla o horní tyčku do branky. Vzápětí však Česká Lípa korigovala nepříznivý stav, ale z její strany to bylo pro zbytek zápasu vše. Ve třetí třetině odpadly hostujícím hráčkám síly a Kutná Hora dala třemi góly konečnou podobu skóre. Ašenbrennerová zakončila další z pěkných kombinací svého týmu, Labudová dokonala hattrick a prosadila se i nejmladší hráčka týmu Helclová. Hráčkou utkání byla zvolena za domácí tým brankářka Petráková, která předvedla jistý výkon.

O poznání dramatičtější bylo druhé utkání proti Ústí. Ve vyrovnaném zápase otevřely skóre domácí hráčky díky přesné trefě kapitánky Baťhové. Ústí se podařilo záhy reagovat vyrovnávající brankou. Vrátit vedení na domácí stranu mohla v polovině první části Labudová, ale trestné střílení neproměnila, její střelecký pokus skončil na břevně. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině se roztrhl pytel s brankami a skóre se měnilo pětkrát. Na vedoucí branku soupeřek zareagovala přesným zásahem Baťhová. Na další vedoucí branku Ústí našla odpověď Doležalová. A když to vypadalo, že se do další přestávky půjdě opět za remízového stavu, využila Kutná Hora přesilovou hru. Němcová zužitkovala přihrávku Dubské M. Aktivní nástup do třetího dějství korunovaly hráčky Ústí vyrovnávající brankou. Utkání mělo v poslední třetině vysoké tempo, hrálo se nahoru dolů a šance střídala šanci. Ujala se ale až šance Doležalové, která vystihla rozehrávku soupeřek a při samostatném úniku vstřelila vítěznou branku. V závěrečných vteřinách zápasu se stala hrdinkou domácí brankářka Miksová, která předvedla dva důležité a fantastické zákroky a podržela svůj tým v cestě za druhým vítězstvím. Hráčkou utkání byla za domácí tým zvolena střelkyně rozhodující branky Doležalová, která v zápase nasbírala čtyři kanadské body.

FBC Kutná Hora - FBC Česká Lípa 6:1 (2:0, 1:1, 3:0). Branky Kutné Hory: 8. Drahokoupilová, 8. Labudová (Doležalová), 34. Labudová (Knížová), 48. Ašenbrennerová (Doležalová), 50. Labudová, 54. Helclová (Novotná).
FBC Kutná Hora - Florbal Ústí 5:4 (1:1, 3:2, 1:1). Branky Kutné Hory: 3. Baťhová (Doležalová), 32. Baťhová (Doležalová), 34. Doležalová, 40. Němcová (Dubská M.), 54. Doležalová.
Sestava Kutné Hory: Petráková Lucie, Miksová Martina - Tlapáková Lenka, Špulková Michaela, Ašenbrennerová Sabina, Doležalová Andrea, Dubská Natálie, Dubská Melánie, Spěváčková Lucie, Němcová Nikol, Novotná Jana, Drahokoupilová Denisa, Helclová Štěpánka, Šimůnková Nikola, Labudová Sabina, Knížová Nikola, Baťhová Lucie. Trenéři Chalupa Josef, Listík Petr, vedoucí týmu Němec Martin.

JAROSLAV BOCHNÍČEK