Kolín vstupoval do odvety s náskokem sedmi bodů a roli favorita chtěl potvrdit i před vlastními fanoušky. A potvrdil. Vyhrál 90:89.

Kolín od začátku diktoval tempo hry. Brzy si vypracoval dvouciferný náskok. Brno totiž téměř čtyři minuty nedalo koš. Včas se ale oklepalo a na konci osmnácté minuty snížilo na rozdíl tří bodů (37:34).

Domácím hráčům pomohla přestávka. Po ní předvedli střelecký uragán. Stříleli jeden koš za druhým, k přesné střelbě přidali i solidní obranu a na konci třetí čtvrtině z toho bylo vedení o 18 bodů. Zdálo se být rozhodnuto. Nebylo. Brno během dvou minut zaznamenalo šňůru 10:0 a nadále postupně náskok Kolína umazávalo.

Dvě minuty před koncem vyrovnalo a šestatřicet vteřin před koncem se dokonce dostalo do vedení o dva body. Medvědi ale ukázali, že nedělní večer patří jim. Přestože si mohli dovolit prohrát o šest bodů, nedovolilo to. V závěru nepříznivé skóre obrátili a vyhráli i druhý zápas této série. Zaslouženě se tak mohli radovat ze zisku poháru za třetí místo a bronzových medailí.

Hodně emoční duel odehrál David Machač. Pro bývalého kapitána Medvědů to byl totiž poslední zápas v profesionální kariéře. V nejvyšší soutěži působil 22 sezon, za Kolín odehrál 460 zápasů. Rozloučení bylo vítězné. S pohárem v ruce, synkem v náručí, přítelkyní a maminkou vedle sebe. Prostě stylová rozlučka, kterou by si přál každý sportovec. David Machač si ji za svoji bohatou a úspěšnou kariéru zasloužil.