BK Kladno B - Sokol Kutná Hora 69:77 (14:19, 34:40, 56:60)

Po koši Kocourka a trojce Vaváka vedl Sokol brzy 0:5 a v polovině třetí minuty po dvou šestkách a trojce Prušinovského dokonce už 2:12. Hostům se dařilo v obraně i v útoku, dobře využívali Kocourka, který potvrzoval své postavení nejlepšího pivota soutěže. Do druhé čtvrtiny šli Kutnohorští s menším náskokem, který si udrželi i do poločasu, přestože Kladno notně přitvrdilo v praktikované osobní obraně a v 6. minutě druhé čtvrtiny dokonce vyrovnali na 26:26.

Na začátku třetí části základní hrací doby se zaskvěl Prušinovský šesti body v řadě, ale domácí vždy kontrovali a kladenský pivot Žák poslal na začátku sedmé minuty Kladno do vedení. Jenže díky dvěma úspěšným střelám Vaváka z dálky a trojce Aufrechta Sokol opět nepatrně odskočil a i závěr třetí ze čtvrtin patřil hostům.

Kutnohorští rozhodli zápas skvělým nástupem do čtvrté čtvrtiny! Za přispění všech hráčů na palubovce šli do dvouciferného vedení, na konci sedmé minuty to bylo o 16 bodů - 58:74. Vliv na to mělo i zranění domácího ústředního rozehrávače Zeisse. Nastoupil tak logický press domácích mladých hráčů, hosté tropili zbytečné chyby viděné na zápasech starších žáků, ale při Sokolu stálo štěstí a alespoň z 50% proměňoval trestné hody z taktických faulů kladenských hráčů.

Kutnohorští basketbalisté po tomto vítězství mohou být po základní části nejhůře sedmí a postup do play off je nemine. Po posledních dvou zápasech se Slaným (doma v sobotu 23. 2. 2013 od 17.00) a v Berouně (neděle 3. 3. 2013) bude jasné, proti komu Sokol nastoupí v prvním kole vyřazovacích bojů.

Statistiky

Body Kutná Hora: Kocourek 22, Prušinovský 18 (1), Vavák 13 (1), Málek 12, Aufrecht 11 (1), S.Levý 1. Body Kladno: Calta 21, Hladůvka a Zeiss po 12. Fauly: 27 - 19, TH: 19/10 - 33/22, trojky 5 - 3, rozhodčí Turek, Veselý.