Sokol Kutná Hora – BK Kralupy n. V. A 66:56 (42:28)

Domácí basketbalisté ještě zaspali první čtvrtinu, kterou prohráli o tři body, ale ta druhá byla z pohledu domácích nejlepší v celém zápase. Kralupům nasázeli za tuto část hry 30 bodů a v poločase vedli 42:28. Dařilo se hlavně Loužilovi, který pomohl Sokolu svými přesnými trojkami.

Druhá polovina zápasu byla vyrovnaná. Ve třetí čtvrtině hráli Sokolové uspokojení z druhé části a Kralupy ji vyhrály o šest bodů. V poslední čtvrtině se dokonce dotáhly na dostřel domácích, ale vyfauloval se jim „obr“ Palatinus, čímž de facto skončilo největší nebezpečí pod domácím košem. Kralupy také mohly litovat neproměněných trestných hodů v posledních minutách hry.

Zápas s lídrem zhodnotil domácí trenér Aleš Dorazil: „Pokud se vyhraje s takovým soupeřem, tak by mělo být hodnocení pozitivní. Sice jsme měli ve hře výpadky, ale klobouk dolů za výhru s takovým soupeřem. To se cení. Všichni odvedli svou práci, jak měli. Výpadky jsme si vybrali v takových chvílích, kdy jsme vedli o dost bodů. Být to vyrovnanější, tak by to bolelo víc. Každopádně se zápas musel líbit.“

Sestava a body Kutné Hory: Kocourek 18, Málek 16, Loužil 14, Aufrecht 10, Vavák 8, Císař, Dastych, Konečný, Prušinovský, Kořínek, D. Vágner, M. Vágner. Sestava a body Kralup: Gospodinov 21, Palatinus 17, Karhan 11, Fíla 5, Čermák 2, Souček, Žák, Kazda, Jurik. Trojky: Loužil 4, Aufrecht – Gospodinov, Fíla. Fauly: 30:20. 5 faulů: Kořínek, Dastych – Palatinus. TH: 20/11 – 47/26. Diváci: 30. Rozhodčí: Rozsypal, Laš. Čtvrtiny: 12:15, 30:13, 10:16, 14:12.

Sokol Kutná Hora - BK EBC Mělník 54:67 (32:33)

Kutnohorští nastoupili se základní pětkou Císař, Aufrecht, Vavák, Kořínek a Kocourek s cílem potvrdit sobotní výhru proti Kralupům, avšak narazili na zarputile hrající Mělník, který v sobotu v Kolíně podlehl jen o šest bodů. Domácí sázeli na podkošové hráče, ti se i ze začátku zápasu prosazovali, ale jejich výkon se postupem času zhoršoval a Sokol doplatil hlavně na neproměňování jasných střeleckých situací pod košem. Konec první části stále ještě vyšel ve prospěch domácích o šest bodů.

Ke smůle ale ve výkonu z první čtvrtiny Sokol nepokračoval, hostující Kvasný (jinak zajisté člen mělnického ochotnického spolku) dal dva koše za sebou a bylo srovnáno - 21:21. Sokol se začal trápit, naštěstí Mělník výrazně neodskočil. V 6. minutě druhé části potrestal Vavák technickou chybu Jakeše a blýskalo se na lepší časy. Zuby nehty se Sokol držel a druhá polovina zápasu po poločasovém skóre 32:33 slibovala drama.

Do třetí čtvrtiny vyrukovali hosté se zónou, se kterou si z počátku Sokol věděl rady, ale postupně se kombinace a recept na její překonání vytrácel, rovněž stoupal počet ztracených míčů na straně Kutnohorských. I Sokol začal hrát zónu, ale Mělničtí stříleli lehké koše, zatímco domácí Sokol se na každý koš nadřel.

Čtvrtou čtvrtinou se Sokol zapsal do análů a téměř napodobil výkon Nového Jičína proti Děčínu, zaznamenal v ní pouhé dva (!) koše ze hry a stále více kupil ztráty a neúspěšné střelecké pokusy. Klíčovým faktorem prohry byly už nejen zmíněné neproměněné jasné koše, ale rovněž i malá fluktuace hráčů ze střídačky k vyvinutí potřebného tlaku.

Sokol přišel o místo lídra krajského přeboru, o další výhry se bude pokoušet za 14 dní na horké půdě ve Slaném a Kladně.

Sestava a body Kutné Hory: Vavák 14, Kocourek 12, Loužil 7, Málek 7, Kořínek 6, Císař 4, Prušinovský, Aufrecht, Císař, M. Vágner, D. Vágner, Konečný. Fauly: 14:18. Trojky KH: Vavák 2, Loužil 2, Málek. Rozhodčí: Rozsypal a Laš.

MICHAL PAVLÍK, MICHAL VAVÁK