V elitní kategorii, kterou v čase 6:17:10 vyhrál člen Spartan PRO teamu Tomáš Satinský, startovali z kutnohorské Olympie manželé Pavlíkovi. Oba dosáhli svých životních výsledků. Michal Pavlík dokončil závod za 7:57:25 na desátém místě mužské elity a jako pětadvacátý ze všech 1169 spartanů, kteří závod dokončili.

„Z výsledku a samotného závodu mám obrovskou radost. Běželo se mi skvěle, vydržel jsem silově celou dobu bez krize a dělal jsem sto osmdesát trestných angličáků za šest nepovedených překážek. Myslím si, že dvě z nich byly zbytečné, a k tomu jsem dvakrát nedal oštěp. Takže rezerva tam byla. Nicméně ráno bylo po dešti a první série ručkovacích překážek dala zabrat. Běžecké tempo jsem si od začátku hlídal, abych nepřepálil a nevytuhl v náročné třicetikilometrové pasáže na sjezdovkách kolem Ještědu. Jediné, kde jsem ztrácel byly seběhy, ale s tím jsem do závodu šel. Můj kotník potřebuje v zimě operaci a nešlo se pustit bezhlavě dolů, hrozilo mi, že bych závod nedokončil,“ popsal průběh závodu Michal Pavlík.

Martina Pavlíková při své Ultra premiéře vybojovala stříbrnou medaili v elitní kategorii a druhá byla i celkově ze všech sto šedesáti tří žen v cíli. Na trati strávila 9:01:28 a na vítěznou Maďarku Babett Groholyovou ztratila pětadvacet minut.

„Bylo to trošičku pekelné,“ smála se Martina Pavlíková a pokračovala: „Hlavně překážky ve festivalce. Mám brutální jelita z tyrolského traverzu. Jako jít ho třikrát, je řezničina. Jinak běh super. První část byla běžecká a musela jsem se krotit, abych nepřepálila tempo. Pasáže kolem Ještědu byly lahůdkové. Ještěže šlo před námi už dost kluků, tak nám ty kopřivy trochu pošlapali. Stoupačky se mi dost líbily. Do čtyřicátého devátého kilometru jsem se cítila perfektně, ale přišel tyrolský traverz a totálně mě vypnul. Pak už jsem měla velkou angličákovou párty. Takže jsem dost ztratila. Ale aspoň ten oštěp jsem trefila dvakrát ze tří.“ Na trati nakonec Pavlíková dělala 240 trestných angličáků za osm nesplněných překážek.

Třetím finisherem z Olympia Spartan Training byl Jakub Vencl a chvíli po něm i Tomáš Macháček. Za tmy pak do cíle doběhl vyčerpaný, ale šťastný Pavel Martínek. „Klukům patří obrovský respekt. Hlavně Pavlovi, který z nás pěti byl na trati nejdéle. Bojoval, nevzdal a dokončil před limitem. Věřím, že příští rok náš ultra tým rozšíří další spartani z našeho týmu,“ dodal Michal Pavlík.

Spartan Ultra Liberec - 53,7 km, 77 překážek, 3100 m převýšení

Michal Pavlík - 7:57:25, 10. místo elite muži
Martina Pavlíková - 9:01:28, 2. místo elite ženy
Kuba Vencl - 9:08:28, 9. místo AG 40-44
Tomáš Macháček - 10:52:44 – 27. místo AG 30-34
Pavel Martínek - 12:47:03 – open muži