K 13. únoru bylo na oba startovní dny evidováno už 5700 závodníku. Loni, kdy se mezinárodní prestižní závod v Kutné Hoře konal poprvé, v něm startovalo 6000 dospělých závodníků. Doprovodný program však do města na víkend přilákal třikrát tolik diváků a rodinných příslušníků.

Právě velký počet návštěvníků, který Kutná Hora 13. a 14. dubna zažije, byl hlavní motivací společné schůzky. „Řešili jsme celkovou organizaci závodu, jakým způsobem a kde přesně bude uzavřené náměstí a centrum města, kde budou rozmístěné nejzajímavější překážky,“ uvedl ředitel Spartan race pro Českou republiku Michal Kúkola.

Organizátoři městu zároveň nabídli vytvoření projektu na podporu kutnohorských podnikatelů. Jeho cílem je, aby pro ně město v okolí chrámu svaté Barbory pronajalo několik stánků, které budou podnikatelé nabízet občerstvení, případě další lokální produkty

Podobnou spolupráci organizátoři navázali i s vedením Miskovic, v jejímž katastru povede delší trasa závodu. Závodníci se totiž mohou těšit nejen na atraktivní překážky v historickém centru, ale také na krásné okolí Bylan a Velkého rybníka.