V sobotu se běžel Beast. Na trasu dlouhou 24 kilometrů se vydal jen Pavlík, který ji po třech a půl hodinách dokončil na čtvrtém místě ve věkové kategorii 25-29 let. „Udělal jsem čtyři chyby na překážkách, takže jsem si umístění na bedně právem nezasloužil,“ usmíval kutnohorský závodník Michal Pavlík. Spokojen byl jen se svým během: „Konečně jsem se poprvé po dovolené cítil ve své kůži.“

V neděli se na start Spartan Super postavila pro změnu jen Martina Fabiánová. S tratí dlouhou sedmnáct kilometrů se prala statečně a doběhla na skvělém třetím místě mezi elitními ženami. „Sice se mi neběželo moc dobře, ale dokázala jsem se udržet v elitní trojce. Na překážce Olympus někde na pátém nebo šestém kilometru jsem byla ještě první, ale překážka mě vyšťavila a následné trestné angličáky mě hodně zdržely,“ líčila bronzová žena závodu, která tak potvrdila, že se jí v rakouských Alpách daří. Loni tam totiž vyhrála Sprint.

Nyní se oba kutnohorští závodníci připravují na Trifecta víkend na Lipně, kde během dvou dnů běží všechny tři spartanské závody – Sprint, Super i Beast. A nebudou sami. Kutnohoráků tam bude znovu hodně.