Na Dolní Moravě se konal Trifecta víkend. Tedy v sobotu Beast (22 km) a v neděli Super (11 km) se Sprintem (6 km). Dva spartani z Olympie zvládli dokončit všechny tři tratě. Vladimír Chwastek a také Jakub Vrbenský, který si tak vynahradil absenci MS Trifecta v letošním roce. Vrbenský navíc ze všech závodníků, kteří Trifectu dokončili, skončil na druhém místě v součtu všech tří časů. Porazil ho jen Litevec Liutkus.

Jakub Vrbenský si vedl skvěle i v jednotlivých závodech. Na Beastu doběhl devátý, na Supru čtvrtý a Sprint dokonce v celkovém pořadí vyhrál! „Vůbec to nechápu. Po Supru jsem se cítil nejhůř, ale na Sprintu už jsem neudělal žádnou chybu,“ usmíval se Vrbenský. „Bylo to hodně náročné, ale jsem rád, že jsem celý Trifecta víkend zvládl.“

Za celý víkend mladý Kutnohorák chyboval jen na čtyřech překážkách. Většinou hrálo roli mrazivé počasí.

Olympia Spartan Training měla na Dolní Moravě hojné zastoupení, ale i super výsledky. V top desítce svých kategorií doběhli v sobotu kromě Vrbenského i Michal Pavlík, Jakub Vencl, Katka Chocholová, Jana Hájková a Vladimír Chwastek.

A dařilo se i v neděli. Jakub Vencl získal bronz ve své věkové kategorii 40 - 44 let na Sprintu. Na té samé trati si oběhla pro premiérové stříbro i Lucie Dandová v kategorii 15 - 17 let. Z dokončení v první desítce své kategorie se v neděli radovali i Lukáš Chalupa, Vladimír Chwastek, Monika Andělová, Adéla Nelibová a Katka Chocholová.

Olympia neměla zastoupení jen mezi dospělými. V dětské kategorii startoval Radim Klečák nebo sourozenci Matěj a Tereza Pospíšilovi. Mezi rozhodčími úřadoval na překážkách Vladislav Lhotka. Na sobotním Beastu hlídal první překážku – balanční kladinu. „Organizátoři ji dali do kopce, navíc bylo namrznuto, takže za celý závod ji zvládlo jen třicet spartanů,“ usmíval se Lhotka.