Sprint měřil 6,5 kilometru, Super pak 12,5 km. Samá rovina, spousty vody a na závěr i bláta. Novinkou byl noční Sprint, který si zaběhl i Kutnohorák Vladislav Lhotka. „Bylo to hodně zajímavé. Jak ve vodě, tak i při házení oštěpem ve tmě jen s čelovkou. Ale trefil jsem,“ usmíval se spartan z Olympie.

Olympia postavila spartany do všech kategorií Sprintu. V elitě bojoval Jakub Vrbenský, a i přes jednu chybu na oštěpu skončil celkově ze všech závodníků desátý. V Age Group se nejlépe vedlo Michalovi Pavlíkovi, který nechyboval a získal stříbro ve věkovce 30-34 let. Celkově ze všech skončil dvacátý.

„V sobotu jsme postavili do Age Group kategorií deset závodníků a všichni dokončili v první desítce, čímž si zajistili kvalifikaci na mistrovství Evropy. Šlo o neuvěřitelné výkony,“ chválil předseda klubu Michal Pavlík.

Na delší trati Supru své umístění Jakub Vrbenský ještě vylepšil. Bez jediné chyby doběhl na celkovém čtvrtém místě. O bronz bojoval do posledních metrů. Sedm dalších spartanů Olympie doběhlo v první desítce svých Age Group. „Měli jsme na trati i Radima Klečáka a Adélu Hulínskou ve Spartan Kids. Oba se prali o nejvyšší příčky,“ těšilo Pavlíka a dodal: „Byl to skvělý víkend, nádherná trať a spousta zážitků s týmem. Vše korunoval parádními výkony Kuba Vrbenský.“

Další a zároveň poslední český Spartan tohoto roku se uskuteční v září v Deštném v Orlických horách.