„Vůbec jsem nebyla nervózní," smála se trenérka roku Veronika Muchová po vítězství v anketě. Po třetím a druhém místě nebylo jisté, zda se Muchová vůbec umístí. Čekala to? „Neřekla bych, že čekala. Spíše jsem se bála, že z toho nebude nic. Pak najednou ano."

„Galavečer jsem si vůbec neužila, jak jsem vlastně nebyla nervózní," vtipkovala Muchová a pokračovala: „Tím, jak ti lidé tleskali a někteří i ve stoje, tak to ze mě spadlo. Na pódium jsem šla s radostí. Byla jsem moc ráda, že jsem tam měla lidi, které mám ráda."

Uplynulý rok byl pro Muchovou zajímavý. Její svěřenec Michal Pavlík se dostal na mistrovství světa Spartan Race a Daniel Brunclík se stal českou jedničkou ve své váhové kategorii v bojovém sportu K-1. „Rok byl hodně zajímavý. Hledali jsme také prostor pro novou tělocvičnu, což se nakonec povedlo. Vše jsme si udělali podle svých představ a nyní chceme přilákat nové lidi. Rozjeli jsme něco nového a teď budeme makat na tom, aby vše dopadlo dobře a nemuseli jsme tělocvičnu zavřít," mluvila trenérka roku o prostorách ve Vladislavově ulici.

Co musí Veronika Muchová udělat, aby svou cenu obhájila? „Já už rozhodně nechci být nominovaná," smála se, „Pro mě to byl stresující okamžik. Mým cílem je pracovat s lidmi, aby si sami plnili své cíle a sny. Od toho jsem tady pro ně. Ne každý je vidět, jako naši závodníci, těch je minimum. Hlavní klientelu tvoří lidé, kteří mají své osobní cíle – zhubnout, něco uběhnout nebo přeručkovat. Je to různé."

V loňském roce navázala Muchová úspěšnou spolupráci s kutnohorskými florbalisty a nyní by uvítala i jiné sportovce z města. „Ráda uvítám spolupráci s jinými sportovními kluby ve městě. Pokud jsou to lidé, kteří chtějí, tak se pro ně mohu rozkrájet. Byla bych za spolupráci s jinými týmy ráda," dodala nejlepší trenérka Kutné Hory za rok 2015.