TOMÁŠ PLECHATA se věnuje bowlingu 14 let! Momentálně hájí barvy týmu Exert King Pins. Je mu teprve dvaadvacet let a žije v rodinném domě v Hlízově společně s rodinnou a přítelkyní. Pracuje jako kuchař.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Ani nevím, co k tomu říct. Karanténa náš sport omezila natolik, že jsou bohužel zavřená všechna bowlingová centra a spousta místních i zahraničních turnajů mají pro nás bohužel neznámý datum konání.

Pomocí jakých cviků se udržujete v kondici?
Upřímně, pomocí vůbec žádných. (smích) Na začátku karantény sem přemýšlel, zdali má cenu si nějaké cviky párkrát do týdne zopakovat, přeci jenom i v našem sportu je kondice velmi důležitá, obzvlášť při mojí stavbě těla. (smích) Ale rozhodl sem se, že si dám od všeho chvíli pauzu a beru to jako regenerační dobu.

Máte tip na domácí trénink, který byste doporučil všem?
Jestli to mám brát jako otázku kladenou na sport, kterému se věnuji já, tak bohužel postoj na bowlingové dráze nic nenahradí.

Co vás karanténa naučila?
Nemám pocit, že bych se během karantény snažil něco změnit či naučit. Ale rozhodně mě dala nový postoj k tomu, že každý člověk by měl být rád za nějakou svojí pracovní pozici, protože když vidím, kolik lidí v této době skončí doma, běhá mi z toho mráz po zádech a jsem rád, že v takové situaci prozatím nejsem.

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?
Dostal jsem jich spousty, jak normálních, tak i domácky vyrobených.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Ani nemohu říct, že bych se těšil. Spíše jsem zvědavý, jaké budou další postupy a rozhodně do toho nastoupím s respektem.